§ 23. - Szczegółowe zasady postępowania układowego dla posiadaczy gospodarstw wiejskich.

Dziennik Ustaw

Dz.U.1936.40.300

Akt utracił moc
Wersja od: 20 maja 1936 r.
§  23.
Po zatwierdzeniu listy wierzytelności przez przewodniczącego urzędu rozjemczego nadzorca sporządzi na podstawie listy (list) wierzytelności wykaz głosów, służących wierzycielom. Wykaz ten sporządzony będzie według zasad następujących:
1)
kwotę wierzytelności zaokrągloną do pełnych złotych mnoży się przez odpowiedni współczynnik (art. 83) i iloczyn ten dzieli się przez 1.000; otrzymany iloraz przedstawia liczbę głosów służących wierzycielowi, przyczem ułamków nie uwzględnia się;
2)
jeżeli wierzytelność mieści się częściowo w jednej kategorji, częściowo zaś w następnej lub następnych kategoriach, nadzorca podzieli wierzytelność na kwoty przypadające do odpowiednich kategoryj; poszczególne te kwoty zaokrąglone do pełnych złotych mnoży się przez odpowiednie współczynniki (art. 83), poczem otrzymane iloczyny dodaje się i w ten sposób uzyskaną sumę dzieli się przez tysiąc; otrzymany iloraz przedstawia liczbę głosów służących wierzycielowi, przyczem ułamków nie uwzględnia się;
3)
wierzycielom, którzy na podstawie obliczenia dokonanego według pkt. 1 i 2 nie otrzymają pełnego głosu, służy prawo łączenia swych należności do wysokości niezbędnej do uzyskania przynajmniej jednego głosu; sposób wykonania prawa głosu w takich przypadkach określają przepisy § 26.

Współczynniki, o których mowa w ustępie poprzedzającym, wynoszą dla wierzytelności wymienionych w art. 80 ust. (1) pkt. 1) - 3):

a)
dla wierzytelności mieszczących się w 50 % szacunku nieruchomości - 4
b)
dla wierzytelności mieszczących się w 50-75 % szacunku nieruchomości - 3
c)
dla wierzytelności mieszczących się w 75-100 % szacunku nieruchomości - 2.

Dla wszelkich innych wierzytelności współczynnik wynosi - 1.