Rozdział 3 - Wymagania weterynaryjne przy przywozie drobiu i jaj wylęgowych - Szczegółowe wymagania weterynaryjne mające zastosowanie do drobiu i jaj wylęgowych.

Dziennik Ustaw

Dz.U.2004.219.2225

Akt utracił moc
Wersja od: 31 grudnia 2004 r.

Rozdział  3

Wymagania weterynaryjne przy przywozie drobiu i jaj wylęgowych

§  21.
Dopuszcza się przywóz drobiu i jaj wylęgowych z państw trzecich, jeżeli:
1)
znajdują się one na listach ogłaszanych przez Komisję Europejską;
2)
są one wolne od wysoce zjadliwej grypy ptaków i rzekomego pomoru drobiu lub które, w przypadku gdy nie są wolne od tych chorób, stosują środki określone w przepisach o zwalczaniu wysoce zjadliwej grypy ptaków oraz o zwalczaniu rzekomego pomoru drobiu;
3)
pochodzą ze stad, które:
a)
przed wysyłką przebywały nieprzerwanie na terytorium państwa trzeciego lub jego części przez czas określony w decyzji 96/482/WE z dnia 12 lipca 1996 r. określającej warunki zdrowotne zwierząt oraz wzory świadectw weterynaryjnych wymaganych przy imporcie, pochodzących z krajów trzecich, drobiu i jaj wylęgowych, włączając w to środki związane ze zdrowiem zwierząt, które mają być wprowadzone po dokonaniu takiego importu, z wyjątkiem ptaków należących do bezgrzebieniowych oraz ich jaj (Dz. Urz. WE L 196 z 07.08.1996),
b)
spełniają wymagania zdrowotne dla zwierząt określone w decyzji, o której mowa w lit. a.
§  22.
1.
Każda partia drobiu i jaj wylęgowych powinna być zaopatrzona w wystawiony przez urzędowego lekarza weterynarii państwa trzeciego wysyłki oryginał świadectwa zdrowia, którego wzór jest określony w decyzji, o której mowa w § 21 pkt 3 lit. a.
2.
Świadectwo zdrowia, o którym mowa w ust. 1, jest ważne przez 5 dni i powinno:
1)
stanowić pojedynczą kartkę papieru;
2)
być wystawione dla jednego odbiorcy;
3)
być sporządzone w dniu wysyłki co najmniej w jednym z języków urzędowych państwa członkowskiego Unii Europejskiej miejsca przeznaczenia drobiu lub jaj wylęgowych oraz opatrzone pieczęcią i podpisem urzędowego lekarza weterynarii, w kolorze innym niż kolor druku.