§ 3. - Szczegółowe warunki delegowania urzędników sądów i prokuratury do wykonywania obowiązków służbowych w Ministerstwie Sprawiedliwości oraz szczegółowe warunki i zakres świadczeń dodatkowych związanych z delegowaniem urzędników sądów i prokuratury poza stałe miejsce pracy.

Dziennik Ustaw

Dz.U.2007.207.1499

Akt utracił moc
Wersja od: 9 listopada 2007 r.
§  3.
1.
Zwrot kosztów przejazdu obejmuje:
1)
zwrot kosztów pierwszego przejazdu z miejsca stałego zamieszkania do miejscowości delegowania;
2)
zwrot kosztów przejazdu odbywanego nie częściej niż raz w tygodniu, z miejscowości delegowania do miejsca stałego zamieszkania i z powrotem.
2.
Zwrot kosztów przejazdu, o którym mowa w ust. 1, przysługuje urzędnikowi w przypadku, gdy delegowanie trwa dłużej niż 14 dni i urzędnik delegowany zamieszkał w miejscowości delegowania, która nie jest miejscem jego stałego zamieszkania.
3.
Zwrot kosztów przejazdu następuje w wysokości faktycznie poniesionej kwoty, nie większej niż równowartość ceny przejazdu liniami Polskich Kolei Państwowych, w wagonie II klasy pociągu InterCity, z uwzględnieniem przysługującej urzędnikowi delegowanemu ulgi na dany środek transportu, bez względu na to, z jakiego tytułu ulga ta przysługuje.
4.
Na uzasadniony wniosek urzędnika delegowanego, Dyrektor Generalny Ministerstwa Sprawiedliwości - w przypadku delegowania do Ministerstwa Sprawiedliwości, a w pozostałych przypadkach delegowania - organ powołany do kierowania jednostką, do której delegowanie następuje, może wyrazić zgodę na przyznanie urzędnikowi delegowanemu zwrotu kosztów przejazdu w kwocie stanowiącej równowartość ceny przejazdu w wagonie I klasy pociągu InterCity, z uwzględnieniem przysługującej urzędnikowi delegowanemu ulgi na dany środek transportu, bez względu na to, z jakiego tytułu ulga ta przysługuje.
5.
W szczególnie uzasadnionych wypadkach, na wniosek urzędnika delegowanego, Dyrektor Generalny Ministerstwa Sprawiedliwości - w przypadku delegowania do Ministerstwa Sprawiedliwości, a w pozostałych przypadkach delegowania - organ powołany do kierowania jednostką, do której delegowanie następuje, może wyrazić zgodę na przyznanie urzędnikowi delegowanemu zwrotu kosztów przejazdu samochodem lub innym pojazdem mechanicznym, w wysokości stanowiącej iloczyn przejechanych kilometrów oraz stawki za jeden kilometr przebiegu, ustalając tę stawkę w wysokości nie wyższej niż określona w przepisach wydanych na podstawie art. 34a ust. 2 ustawy z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym (Dz. U. z 2007 r. Nr 125, poz. 874, Nr 176, poz. 1238 i Nr 192, poz. 1381).
6.
Jeżeli urzędnik delegowany nie stawił się do pracy w ustalonym terminie bez uzasadnionej przyczyny, zwrot kosztów przejazdu, o którym mowa w ust. 1 pkt 1, nie przysługuje.