Art. 8. - [Czynności związane z obowiązkową oceną zgodności wyrobów. Opłaty za czynności] - Systemy oceny zgodności i nadzoru rynku.
Dziennik Ustaw
Dz.U.2022.5 t.j.
Akt obowiązującyWersja od: 26 maja 2022 r.
Art. 8. [Czynności związane z obowiązkową oceną zgodności wyrobów. Opłaty za czynności]
1.
Podczas przeprowadzania oceny zgodności wyrób poddaje się:1)
badaniom przez:a)
producenta, instalatora lub ich upoważnionego przedstawiciela, jeżeli nie jest wymagane przeprowadzenie badań przez laboratorium niezależne od dostawcy i odbiorcy,b)
akredytowaną jednostkę własną, jeżeli jest dopuszczone przeprowadzenie badań przez taką jednostkę,c)
jednostkę notyfikowaną, jeżeli jest wymagane przeprowadzenie badań przez laboratorium niezależne od dostawcy i odbiorcy;2)
sprawdzeniu zgodności z wymaganiami - przez jednostkę notyfikowaną, lub3)
certyfikacji - przez jednostkę notyfikowaną.2.
Pozytywny wynik oceny zgodności przeprowadzanej przez jednostkę notyfikowaną stanowi podstawę do wydania certyfikatu.3.
Za czynności związane z obowiązkową oceną zgodności wyrobów przeprowadzaną przez jednostki notyfikowane oceniające zgodność pobiera się opłaty.4.
Minister właściwy do spraw gospodarki określi, w drodze rozporządzenia, sposób ustalania opłat za czynności, o których mowa w ust. 3, z uwzględnieniem okoliczności, że stawki tych opłat powinny zapewnić pokrycie kosztów ich przeprowadzenia oraz zasady minimalizowania ingerencji w procesy rynkowe.Dokumenty powiązane
Jeżeli chcesz mieć dostęp do wszystkich dokumentów powiązanych, zaloguj się do LEX-a Nie korzystasz jeszcze z programów LEX? Zamów dostęp testowy »
Pytania i odpowiedzi liczba obiektów na liście: (5)
Pytania i odpowiedzi liczba obiektów na liście: (5)
- Czy zakład dla skrzyń, czy też kartonu musi wykonać oznaczenia zawartości metali ciężkich?
- Czy gwoździe są traktowane jako część opakowania i powinny wliczać się do opakowań ze stali, których to masa będzie również stanowić podstawę do rozliczania poziomów odzysku i recyklingu opakowań?
- Jakie wymagania musi spełniać regranulat powstający z wyniku przetwarzania odpadów polietylenu i polipropylenu, aby można było stwierdzić utratę statusu odpadu?