Rozdział 4 - Powoływanie do świadczeń. - Świadczenia na rzecz utrzymania dróg publicznych.

Dziennik Ustaw

Dz.U.1963.17.93

Akt utracił moc
Wersja od: 1 stycznia 1973 r.

Rozdział  4.

Powoływanie do świadczeń.

§  7.
1.
Do wykonania świadczeń osobistych i rzeczowych wzywa określone osoby fizyczne lub posiadaczy pojazdów organ do spraw drogowych lub gospodarki komunalnej prezydium rady narodowej albo biuro gromadzkiej (osiedla) rady narodowej w wykonaniu uchwały podjętej w trybie przewidzianym w art. 42 oraz w oparciu o zgłoszone przez właściwy zarząd drogi ilościowe zapotrzebowanie na sprzęt i robociznę.
2.
Wezwanie, o którym mowa w ust. 1, powinno zawierać:
1)
podstawę prawną powołania do świadczeń,
2)
określenie osoby fizycznej lub przedsiębiorstwa, zakładu albo innej instytucji wzywanej z podaniem ich dokładnego adresu,
3)
określenie miejsca, daty i godziny osobistego stawiennictwa lub dostarczenia pojazdu samochodowego lub zaprzęgowego i sprzętu oraz miejsca (obszaru) wykonywania świadczenia,
4)
określenie rodzaju świadczenia,
5)
przypuszczalny czas trwania świadczenia,
6)
rodzaj pojazdu samochodowego lub zaprzęgowego, którym świadczenie ma być wykonane,
7)
pouczenie o skutkach prawnych niedopełnienia obowiązku świadczenia.
3.
Wzory uchwały oraz wezwań, o których mowa w ust. 1 i 2, ustalą Ministrowie Komunikacji i Gospodarki Komunalnej.
§  8.
1.
Wezwanie skierowane do określonej osoby fizycznej lub posiadacza pojazdu doręcza się im na piśmie.
2.
W miarę możliwości wezwania, o których mowa w ust. 1, powinny być doręczane w czasie umożliwiającym terminowe przygotowanie i dostarczenie pojazdu do miejsca wskazanego w wezwaniu.
3.
W razie gdy zwłoka grozi niebezpieczeństwem lub godzi w interes publiczny wezwanie ogłasza się ustnie lub telefonicznie.
4.
Wezwania ustne lub telefoniczne powinny być na żądanie zobowiązanego do świadczeń osobistych lub rzeczowych potwierdzone na piśmie.
§  9.
Do świadczeń osobistych i rzeczowych należy wzywać zobowiązanych z uwzględnieniem ich warunków gospodarczych i zawodowych oraz w sposób możliwie najmniej ograniczający normalny tok produkcji zakładu.
§  10.
Łączny okres trwania świadczeń osobistych i rzeczowych w stosunku do jednej osoby fizycznej w ciągu roku kalendarzowego nie może przekraczać 14 dni.