Art. 30p. - Środki żywienia zwierząt.

Dziennik Ustaw

Dz.U.2005.255.2143 t.j.

Akt utracił moc
Wersja od: 23 grudnia 2005 r.
Art.  30p.
1.
Minister właściwy do spraw rolnictwa może wystąpić do właściwych władz Unii Europejskiej o dopuszczenie do obrotu w Unii Europejskiej materiału paszowego z grup, o których mowa w art. 30o ust. 1, na wniosek podmiotu, który zamierza wprowadzać do obrotu lub stosować w żywieniu zwierząt materiał paszowy dotychczas niedopuszczony do obrotu w Unii Europejskiej, jeżeli:
1)
materiał ten ma wartość odżywczą dla zwierząt jako źródło azotu lub białka;
2)
prawidłowo stosowany nie wpłynie ujemnie na zdrowie ludzi, zwierząt, jakość środków spożywczych pochodzenia zwierzęcego lub na środowisko;
3)
została dla tego materiału określona metoda postępowania analitycznego zapewniająca:
a)
identyfikację substancji czynnej,
b)
określenie zawartości materiału paszowego w premiksach i w paszach.
2.
Wniosek, o którym mowa w ust. 1, zawiera:
1)
imię, nazwisko i adres albo nazwę i adres siedziby wnioskodawcy;
2)
określenie grupy i rodzaju materiału paszowego.
3.
Do wniosku, o którym mowa w ust. 1, dołącza się dokumentację zawierającą w szczególności:
1)
wyniki badań potwierdzających spełnianie przez materiał paszowy wymagań, o których mowa w ust. 1 pkt 1 i 2;
2)
metodykę postępowania analitycznego, o której mowa w ust. 1 pkt 3, wraz z wynikami badań potwierdzającymi jej skuteczność.
4.
Minister właściwy do spraw rolnictwa przekazuje Komisji Europejskiej i pozostałym państwom członkowskim Unii Europejskiej kopie wniosku o dopuszczenie materiału paszowego do obrotu w Unii Europejskiej wraz z kopiami dołączonej do niego dokumentacji, jeżeli wniosek i dołączona do niego dokumentacja spełniają wymagania określone w ust. 2 i 3 oraz w przepisach wydanych na podstawie ust. 5.
5.
Minister właściwy do spraw rolnictwa określi, w drodze rozporządzenia, wymagania dotyczące dokumentacji dołączanej do wniosku o dopuszczenie do obrotu w Unii Europejskiej materiału paszowego, w tym zakres dokumentacji oraz zakres badań, których wyniki należy zamieścić w dokumentacji, w zależności od grupy i rodzaju materiału paszowego, mając na względzie obowiązujące w tym zakresie przepisy Unii Europejskiej.