§ 4. - Sposób prowadzenia dokumentacji gospodarki rybackiej.

Dziennik Ustaw

Dz.U.2013.326

Akt obowiązujący
Wersja od: 8 marca 2013 r.
§  4.
1.
Protokół zarybień sporządza uprawniony do rybactwa niezwłocznie po wprowadzeniu materiału zarybieniowego do wód obwodu rybackiego, zwanego dalej "zarybieniem".
2.
Uprawniony do rybactwa podaje w protokole zarybień informacje dotyczące wyłącznie materiału zarybieniowego, który stanowił jego własność w czasie zarybienia.
3.
Uprawniony do rybactwa przekreśla w sposób trwały niewypełnione rubryki w protokole zarybień dotyczące gatunku, rodzaju, ilości, zdrowotności lub pochodzenia materiału zarybieniowego, przed podpisaniem tego protokołu.
4.
Uprawniony do rybactwa przekazuje protokół zarybień do potwierdzenia dyrektorowi RZGW albo osobie przez niego upoważnionej, w miejscu zarybienia, niezwłocznie po dokonanym zarybieniu, w przypadku gdy zostało to przewidziane w umowie zawartej przez uprawnionego do rybactwa z dyrektorem RZGW.
5.
W przypadku gdy przekazanie, o którym mowa w ust. 4, jest niemożliwe ze względu na nieobecność dyrektora RZGW albo osoby przez niego upoważnionej, uprawniony do rybactwa zamieszcza adnotację w tym zakresie w protokole zarybień oraz wskazuje sposób i termin powiadomienia dyrektora RZGW albo osoby przez niego upoważnionej o miejscu i terminie zarybienia.
6.
Uprawniony do rybactwa przechowuje oryginał protokołu zarybień przez pięć lat od dnia jego sporządzenia.