§ 3. - Sposób prowadzenia dokumentacji gospodarki rybackiej.

Dziennik Ustaw

Dz.U.2013.326

Akt obowiązujący
Wersja od: 8 marca 2013 r.
§  3.
1.
Uprawniony do rybactwa dokonuje wpisów w dokumentacji gospodarki rybackiej w języku polskim, czytelnie, bez używania skrótów, z wyjątkiem skrótów ogólnie przyjętych.
2.
Wpisów dokonanych w dokumentacji gospodarki rybackiej nie poprawia się, z wyjątkiem błędów powstałych wskutek oczywistej pomyłki pisarskiej lub rachunkowej.
3.
Błędy, o których mowa w ust. 2, powstałe w:
1)
protokole zarybień lub protokole połowu ryb i raków poprawia się przed potwierdzeniem zawartych w nich informacji przez właściwego dyrektora regionalnego zarządu gospodarki wodnej, zwanego dalej "dyrektorem RZGW", albo osobę przez niego upoważnioną, jeżeli zostało to przewidziane w umowie zawartej przez uprawnionego do rybactwa z dyrektorem RZGW;
2)
księdze gospodarczej lub zestawieniu rocznym poprawia się przed przekazaniem kopii zestawienia rocznego do katastru wodnego, jednak nie później niż przed podjęciem przez marszałka województwa czynności związanych z dokonywaniem oceny wypełniania przez uprawnionego do rybactwa obowiązku prowadzenia racjonalnej gospodarki rybackiej w obwodzie rybackim.
4.
Błędy w dokumentacji gospodarki rybackiej poprawia się przez skreślenie dotychczasowego wpisu i dokonanie nowego w taki sposób, aby był czytelny wpis poprawiany.
5.
Dokonanie czynności, o której mowa w ust. 4, potwierdza podpisem złożonym przy poprawionym wpisie, wraz z określeniem daty:
1)
uprawniony do rybactwa - w przypadku:
a)
protokołu zarybień,
b)
protokołu połowu ryb i raków,
c)
księgi gospodarczej,
d)
zestawienia rocznego;
2)
dyrektor RZGW albo osoba przez niego upoważniona, jeżeli są obecni podczas dokonywania tej czynności - w przypadku protokołu zarybień oraz protokołu połowu ryb i raków.