§ 6. - Skład komisji, tryb orzekania o niezdolności do wykonywania zawodu pielęgniarki lub położnej oraz szczegółowy sposób i tryb postępowania w sprawach zawieszania prawa wykonywania zawodu albo ograniczenia wykonywania określonych czynności zawodowych.

Dziennik Ustaw

Dz.U.2012.1106

Akt obowiązujący
Wersja od: 8 października 2012 r.
§  6.
1.
Komisja z dokonanych czynności sporządza protokół, który zawiera:
1)
oznaczenie daty i miejsca posiedzenia komisji;
2)
imiona, nazwiska i tytuły zawodowe członków komisji oraz wskazanie dziedzin medycyny, w których posiadają oni specjalizację;
3)
imię i nazwisko badanej pielęgniarki lub położnej oraz określenie dokumentu stwierdzającego jej tożsamość;
4)
imię i nazwisko męża zaufania, jeżeli został wyznaczony;
5)
okoliczności, które spowodowały przeprowadzenie badania lekarskiego, oraz okoliczności, które spowodowały konieczność zasięgnięcia opinii, o której mowa w § 4 ust. 2;
6)
podpisy członków komisji i męża zaufania albo informację o odmowie podpisania protokołu przez męża zaufania.
2.
Do protokołu dołącza się orzeczenie komisji wraz z uzasadnieniem.
3.
Orzeczenia komisji zapadają większością głosów. Członek komisji, który ma odrębne zdanie, może je złożyć na piśmie wraz z uzasadnieniem, które dołącza się do protokołu.
4.
Orzeczenie wraz z uzasadnieniem i ze zgromadzoną w toku postępowania dokumentacją medyczną oraz z protokołem prowadzonego postępowania komisja niezwłocznie przekazuje okręgowej radzie pielęgniarek i położnych.
5.
Okręgowa rada pielęgniarek i położnych doręcza niezwłocznie odpis orzeczenia komisji pielęgniarce lub położnej, której dotyczy postępowanie, i jej mężowi zaufania, jeżeli został wyznaczony.