§ 5. - Ryczałtowanie opłat pocztowych za przesyłki listowe władzom i urzędom państwowym oraz samorządowym.

Dziennik Ustaw

Dz.U.1924.76.749

Akt utracił moc
Wersja od: 4 marca 1927 r.
§  5.
a) Wysokość ryczałtu należnego w myśl postanowień §§ 1 i 2 za każdy rok kalendarzowy dla poszczególnych władz centralnych ustala corocznie, według każdocześnie obowiązującej taryfy, Minister Przemysłu i Handlu na podstawie wyników liczenia nadanych przesyłek listowych. Przypadający do zapłaty ryczałt roczny uiszczają władze i instytucje centralne za każdy rok kalendarzowy najpóźniej do 15 grudnia drogą przelewu na rzecz Generalnej Dyrekcji P. i T. Ryczałt ten odnosi się tak do przesyłek listowych nadanych przez władze i instytucje centralne jakoteż przesyłek listowych nadanych przez te wszystkie władze, urzędy, instytucje i organa, za które władze i instytucje centralne przyjęły na siebie obowiązek uiszczania ryczałtowej opłaty pocztowej.
b) 5
Władze i instytucje centralne, do których należą: Sejm, Senat, Kancelarja cywilna Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Prezydjum Rady Ministrów, wszystkie Ministerstwa z wyjątkiem Ministerstwa Spraw Wojskowych i Najwyższa Izba Kontroli Państwowej, obowiązane są każdocześnie podać do wiadomości Generalnej Dyrekcji Poczt i Telegrafów wykaz tych wszystkich władz, urzędów, instytucji i organów, uprawnionych do nadawania przesyłek listowych za opłatą ryczałtową, za które władze i instytucje centralna uiszczać będą tę opłatę. Postanowienia niniejszego paragrafu stosują się analogicznie do Banku Polskiego i Pocztowej Kasy Oszczędności.
5 § 5 lit. b) zmieniona przez § 1 pkt 2 rozporządzenia z dnia 21 lutego 1927 r. (Dz.U.27.19.141) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 4 marca 1927 r.