Art. 10. - Rumunia-Polska. Umowa o wzajemnej ochronie informacji niejawnych. Bukareszt.2006.07.05.

Dziennik Ustaw

Dz.U.2007.141.996

Akt obowiązujący
Wersja od: 1 czerwca 2007 r.
ARTYKUŁ  10

WIZYTY

1.
Osobom przybywającym z wizytą z Państwa jednej Umawiającej się Strony do Państwa drugiej Umawiającej się Strony zezwala się na dostęp w niezbędnym zakresie do informacji niejawnych, a także do obiektów, w których pracuje się nad informacjami niejawnymi, tylko po uprzednim uzyskaniu pisemnego zezwolenia wydanego przez właściwy organ bezpieczeństwa lub podmiot uprawniony drugiej Umawiającej się Strony. Podmiot uprawniony poinformuje właściwy organ bezpieczeństwa o swoim zamiarze wydania takiego zezwolenia.
2.
Zezwolenie, o którym mowa w ustępie 1, udzielane będzie tylko osobom upoważnionym do dostępu do informacji niejawnych na podstawie prawa wewnętrznego tej Umawiającej się Strony, która wysyła te osoby.
3.
Dane osobowe przybywających z wizytą do drugiej Umawiającej się Strony, w zakresie niezbędnym do uzyskania zezwolenia, o którym mowa w ustępie 1, zostaną przekazane z wyprzedzeniem 25 dni roboczych podmiotowi uprawnionemu lub właściwemu organowi bezpieczeństwa tej Umawiającej się Strony.
4.
Podmioty upoważnione lub właściwe organy bezpieczeństwa obu Umawiających się Stron poinformują się wzajemnie o szczegółach zgłoszenia i zapewnią ochronę danych osobowych. Zgłoszenie zawierać będzie co najmniej następujące dane:
a)
imię i nazwisko, datę i miejsce urodzenia, narodowość, numer paszportu lub dowodu tożsamości zaproponowanej osoby odwiedzającej;
b)
stanowisko osoby odwiedzającej wraz z nazwą organu, przedsiębiorstwa albo organizacji, którą reprezentuje albo do której należy;
c)
poziom posiadanego przez osobę odwiedzającą poświadczenia bezpieczeństwa;
d)
nazwę i adres instytucji, przedsiębiorstwa albo organizacji, którą ma odwiedzić;
e)
imię i nazwisko oraz stanowisko osoby (osób), którą (e) ma odwiedzić, jeśli są znane;
f)
cel wizyty;
g)
datę przybycia i wyjazdu.