Rozszerzenie granic miasta Włoszczowy.

Dziennik Ustaw

Dz.U.1922.77.693

Akt utracił moc
Wersja od: 28 stycznia 1931 r.

ROZPORZĄDZENIE
RADY MINISTRÓW
z dnia 4 września 1922 r.
o rozszerzeniu granic miasta Włoszczowy. *

Na zasadzie art. 1 i 2 ustawy z dnia 20 lutego 1920 r. w przedmiocie zaliczania osad wiejskich w poczet miast oraz. zmiany granic miast na obszarze b. zaboru rosyjskiego (Dz. U. R. P. № 19 poz. 92) zarządza się co następuje:
Włącza się do miasta Włoszczowy wieś Gorajek, oraz miejscowość Podlipie. Jednocześnie wyłącza się wymienioną wieś i miejscowość z wiejskiej gminy Włoszczowa.
Wykonanie niniejszego rozporządzenia powierza się Ministrowi Spraw Wewnętrznych.
Rozporządzenie niniejsze uzyskuje moc obowiązującą z dniem 1 stycznia 1923 r.
* Z dniem 28 stycznia 1931 r. z gminy wiejskiej Włoszczowa w powiecie włoszczowskim, województwie kieleckiem wyłącza się miejscowość Lipie wraz z tartakiem parowym Podlipie i dworcem kolejowym Włoszczowa wraz ze wszystkiemi zabudowaniami i gruntami należącemi do tego dworca - i włącza się je do miasta Włoszczowy w tymże powiecie i województwie. Granica tak rozszerzonego miasta Włoszczowy biegnie jak następuje: stroną zachodnią, północną i południową dotychczasową granicą miasta Włoszczowy. Po stronie wschodniej, poczynając od punktu przecięcia się drogi gminnej Feliksówka - Włoszczowa z dotychczasową granicą miasta, granica miasta biegnie wzdłuż wspomnianej drogi północnym skrajem tej drogi, aż do przecięcia się z torem kolejowym Kielce - Częstochowa. W tym punkcie granica zawraca pod kątem ostrym i biegnie na południowo-zachód południową stroną toru kolejowego, do punktu przecięcia się toru kolejowego z szosą Włoszczowa-Nieznanowice. Od tego punktu granica biegnie dalej w prostej linji na zachód z lekkiem odchyleniem na południe, aż do przecięcia się z dotychczasową granicą miasta Włoszczowy, zgodnie z § 1 rozporządzenia z dnia 12 stycznia 1931 r. (Dz.U.31.7.34).