Rozdział 10 - Zawiadamianie o zmianie warunków osobistych i rodzinnych oraz o zmianie miejsca zamieszkania. - Rejestracja, kontrola i udzielanie świadczeń z powodu braku pracy pozostającym bez pracy pracownikom umysłowym.

Dziennik Ustaw

Dz.U.1930.54.459

Akt utracił moc
Wersja od: 17 marca 1934 r.

X.

Zawiadamianie o zmianie warunków osobistych i rodzinnych oraz o zmianie miejsca zamieszkania.

§  36.
Pozostający bez pracy winien zawiadomić Zakład Ubezpieczeń Pracowników Umysłowych za pośrednictwem właściwej kasy chorych o każdej okoliczności, mającej znaczenie dla oceny praw do świadczeń (§ 33) a w szczególności:
1)
o otrzymaniu pracy zarobkowej choćby krótkotrwałej przez siebie samego lub przez którąkolwiek z osób, zaliczonych w myśl art. 35 do jego rodziny,
2)
o śmierci którejkolwiek z osób, zaliczonych w myśl art. 35 do jego rodziny, lub o dostarczeniu jej utrzymania przez osobę trzecią.
§  37.
W razie zmiany miejsca zamieszkania winien pozostający bez pracy zarejestrować się zgodnie z przepisami § 7 w instytucji rejestrującej, właściwej w nowem miejscu zamieszkania, składając posiadaną legitymację poszukującego pracy. Otrzymaną legitymację winien pracownik przedstawić w kasie chorych, właściwej w nowem miejscu zamieszkania, okazując jednocześnie decyzję Zakładu Ubezpieczeń Pracowników Umysłowych o przyznaniu świadczeń, względnie podając datę i miejsce zgłoszenia roszczenia. Kasa chorych zawiadamia o zmianie miejsca zamieszkania Zakład Ubezpieczeń Pracowników Umysłowych, dotychczas właściwą kasę chorych oraz poprzednio właściwy urząd pośrednictwa pracy.
§  38.
W razie wyjazdu pracownika pobierającego świadczenia poza granice Rzeczypospolitej i W. M. Gdańska, winien pracownik celem zachowania prawa do dalszego otrzymywania świadczeń w chwili wyjazdu zagranicę, przesłać Zakładowi Ubezpieczeń Pracowników Umysłowych za pośrednictwem właściwej kasy chorych poświadczenie urzędu pośrednictwa pracy, stwierdzające, że w ciągu najbliższego miesiąca nie ma widoku na uzyskanie odpowiedniego zajęcia w kraju.