§ 14. - Recepty lekarskie.

Dziennik Ustaw

Dz.U.1998.164.1195

Akt utracił moc
Wersja od: 3 lipca 1999 r.
§  14.
1.
W przypadku gdy ilość leku podstawowego wydawana na receptę jest większa od ilości tego leku, za którą wnosi się opłatę ryczałtową, osoba przyjmująca receptę do realizacji pobiera odpowiednią wielokrotność opłaty ryczałtowej, a za pozostałą ilość leku:
1)
opłatę równą cenie leku, jeżeli cena za tę ilość jest niższa od opłaty ryczałtowej,
2)
opłatę ryczałtową, jeżeli cena za tę ilość leku jest wyższa od opłaty ryczałtowej.
2. 14
W przypadku gdy lekarz nie określił na recepcie ilości leku lub preparatu diagnostycznego zgodnie z § 4, osoba realizująca receptę jest zobowiązana wydać lek w ilości określonej w obowiązujących wykazach leków refundowanych, a jeżeli lek nie znajduje się w wykazach leków refundowanych najmniejsze zarejestrowane opakowanie ogłoszone w obowiązującym urzędowym wykazie środków farmaceutycznych i materiałów medycznych dopuszczonych do obrotu w kraju.
3.
W przypadku gdy lekarz nie określił na recepcie dawki leku lub środka antykoncepcyjnego, a lek lub środek antykoncepcyjny jest zarejestrowany w więcej niż jednej dawce, osoba realizująca receptę wydaje lek lub środek antykoncepcyjny w najmniejszej zarejestrowanej dawce ogłoszonej w wykazie, o którym mowa w u st. 2.
14 § 14 ust. 2 zmieniony przez § 1 pkt 9 rozporządzenia z dnia 22 czerwca 1999 r. (Dz.U.99.57.614) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 3 lipca 1999 r.