§ 3. - Ramowe plany nauczania w publicznych szkołach i placówkach artystycznych.

Dziennik Ustaw

Dz.U.2023.1012

Akt obowiązujący
Wersja od: 25 maja 2023 r.
§  3. 
1. 
Dyrektor szkoły artystycznej, uwzględniając ramowy plan nauczania, ustala dla poszczególnych klas tygodniowy, a w przypadku policealnej szkoły artystycznej - semestralny, rozkład zajęć, w którym określa wymiar godzin odpowiednio:
1)
poszczególnych obowiązkowych zajęć edukacyjnych z zakresu kształcenia ogólnego oraz zajęć z wychowawcą - w przypadku szkół artystycznych realizujących kształcenie ogólne;
2)
poszczególnych obowiązkowych zajęć edukacyjnych artystycznych;
3)
dodatkowych zajęć edukacyjnych, jeżeli takie zajęcia są prowadzone;
4)
godzin do dyspozycji dyrektora szkoły artystycznej przeznaczonych:
a)
na zajęcia realizujące uzdolnienia i zainteresowania uczniów,
b)
w przypadku szkoły artystycznej realizującej kształcenie ogólne w zakresie liceum ogólnokształcącego - również na realizację przedmiotów w zakresie rozszerzonym.
2. 
W tygodniowym rozkładzie zajęć szkoły artystycznej realizującej kształcenie ogólne uwzględnia się także wymiar godzin:
1)
zajęć religii lub etyki zgodnie z przepisami wydanymi na podstawie art. 12 ust. 2 ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (Dz. U. z 2022 r. poz. 2230);
2)
zajęć wychowania do życia w rodzinie zgodnie z przepisami wydanymi na podstawie art. 4 ust. 3 ustawy z dnia 7 stycznia 1993 r. o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży (Dz. U. z 2022 r. poz. 1575).
3. 
W tygodniowym, a w przypadku policealnej szkoły artystycznej - semestralnym, rozkładzie zajęć dopuszcza się wprowadzenie innej niż w systemie lekcyjno-klasowym organizacji zajęć edukacyjnych, w szczególności w formie plenerów artystycznych, obozów naukowych lub artystycznych, realizacji spektakli, przedstawień, koncertów i wystaw, jeżeli ich łączny czas realizacji nie przekroczy 5 tygodni w roku szkolnym i zostanie zagwarantowane co najmniej 30 tygodni nauki w roku szkolnym.