Rozdział 4 - Tryb i sposób przeprowadzania egzaminu kwalifikacyjnego - Przedmiot szkolenia aplikantów rzecznikowskich, szczegółowy tryb i sposób przeprowadzania egzaminu konkursowego i egzaminu kwalifikacyjnego.

Dziennik Ustaw

Dz.U.2011.189.1124

Akt utracił moc
Wersja od: 12 września 2011 r.

Rozdział  4

Tryb i sposób przeprowadzania egzaminu kwalifikacyjnego

§  13.
Do egzaminu kwalifikacyjnego § 7-12 stosuje się odpowiednio, z wyłączeniem § 10.
§  14.
Tematy egzaminacyjne części pisemnych egzaminu kwalifikacyjnego, o których mowa w art. 31 ust. 3 ustawy, a także materiały, na podstawie których mają być wykonane zadania egzaminacyjne, przygotowuje każdorazowo Komisja Egzaminacyjna.
§  15.
1.
Podczas części pisemnych egzaminu kwalifikacyjnego zdający może korzystać z tekstów aktów prawnych i komentarzy oraz orzecznictwa. Zdający nie może posiadać urządzeń elektronicznych innych niż dopuszczane przez Komisję Egzaminacyjną.
2.
Części pisemne egzaminu kwalifikacyjnego mogą być przeprowadzone z użyciem komputera.
3.
Dopuszcza się możliwość zainstalowania tekstów, o których mowa w ust. 1, na komputerze.
§  16.
1.
Sprawdzenia opracowań każdego z tematów części pisemnych egzaminu kwalifikacyjnego dokonują, niezależnie od siebie, dwaj członkowie zespołu egzaminacyjnego.
2.
Każdy ze sprawdzających proponuje ocenę opracowania każdego z tematów części pisemnej egzaminu kwalifikacyjnego.
3.
Ostateczną ocenę wyników części pisemnych egzaminu kwalifikacyjnego, oddzielnie dla każdej części, ustala zespół egzaminacyjny.
4.
Każdy członek zespołu egzaminacyjnego, biorąc pod uwagę propozycje sprawdzających, może przyznać maksymalnie 5 punktów za każdą część pisemną egzaminu kwalifikacyjnego.
5.
Ocenę końcową każdej z części pisemnych egzaminu kwalifikacyjnego stanowi liczba punktów uzyskanych przez zdającego, przy tym:
1)
ocena celująca - 35 punktów;
2)
ocena bardzo dobra - 32-34 punktów;
3)
ocena dobra - 28-31 punktów;
4)
ocena dostateczna - 25-27 punktów;
5)
ocena niedostateczna - 0-24 punktów.
§  17.
1.
Każdy członek zespołu egzaminacyjnego może przyznać maksymalnie 5 punktów za odpowiedź na każde z umieszczonych w zestawie pytań, o których mowa w art. 31 ust. 4 ustawy.
2.
Ocenę końcową części ustnej egzaminu kwalifikacyjnego stanowi liczba punktów uzyskanych przez zdającego za odpowiedź na wszystkie pytania, przy tym:
1)
ocena celująca - 350 punktów;
2)
ocena bardzo dobra - 320-349 punktów;
3)
ocena dobra - 280-319 punktów;
4)
ocena dostateczna - 250-279 punktów;
5)
ocena niedostateczna - 0-249 punktów.
§  18.
Zespół egzaminacyjny na posiedzeniu niejawnym ustala wynik egzaminu kwalifikacyjnego każdego ze zdających, w odniesieniu do całości, jak i poszczególnych części.
§  19.
Pozytywny wynik egzaminu kwalifikacyjnego otrzymuje zdający, który uzyskał pozytywną ocenę z każdej części egzaminu.
§  20.
Z posiedzeń zespołu egzaminacyjnego sporządza się protokół, który podpisują przewodniczący zespołu egzaminacyjnego i wszyscy członkowie zespołu.
§  21.
Komisja Egzaminacyjna, na podstawie wyników egzaminu ustalonych przez zespół egzaminacyjny, podejmuje uchwałę w sprawie ustalenia wyniku egzaminu kwalifikacyjnego każdego ze zdających, której treść ogłasza niezwłocznie na stronie internetowej Polskiej Izby Rzeczników Patentowych.