Art. 7. - Protokoły do Porozumienia ogólnego w sprawie przywilejów i immunitetów Rady Europy, sporządzonego w Paryżu dnia 2 września 1949 r.: Drugi Protokół. Paryż.1956.12.15, Czwarty Protokół. Paryż.1961.12.16, Piąty Protokół. Strasburg.1990.06.18.

Dziennik Ustaw

Dz.U.2001.55.575

Akt obowiązujący
Wersja od: 22 kwietnia 1993 r.
Artykuł  7

Sekretarz Generalny Rady Europy powiadomi państwa członkowskie Rady Europy o dacie wejścia w życie niniejszego protokołu oraz poda listę państw członkowskich, które go podpisały bez zastrzeżenia ratyfikacji lub które go ratyfikowały.

Na dowód czego niżej podpisani, należycie do tego upełnomocnieni, podpisali niniejszy protokół.

Sporządzono w Paryżu dnia 15 grudnia 1956 r. w językach angielskim i francuskim, przy czym obydwa teksty są jednakowo autentyczne i zostaną złożone w jednym egzemplarzu w archiwach Rady Europy. Sekretarz Generalny przekaże uwierzytelnione kopie rządom wszystkich Sygnatariuszy.

CZWARTY PROTOKÓŁ DO POROZUMIENIA OGÓLNEGO

w sprawie przywilejów i immunitetów Rady Europy

Postanowienia dotyczące Europejskiego Trybunału Praw Człowieka

Rządy Sygnatariusze niniejszego protokołu, będące członkami Rady Europy,

zważywszy, że zgodnie z postanowieniami artykułu 59 Konwencji o ochronie praw człowieka i podstawowych wolności, sporządzonej w Rzymie dnia 4 listopada 1950 r. (zwanej dalej "Konwencją"), członkowie Europejskiego Trybunału Praw Człowieka (zwanego dalej "Trybunałem") korzystają w czasie wykonywania swoich funkcji z przywilejów i immunitetów przewidzianych w artykule 40 Statutu Rady Europy i w porozumieniach zawartych na mocy tego artykułu;

uznając za konieczne określenie i sprecyzowanie powyższych przywilejów i immunitetów w Protokole dodatkowym do Porozumienia ogólnego w sprawie przywilejów i immunitetów Rady Europy, sporządzonym w Paryżu dnia 2 września 1949 r.;

uzgodniły, co następuje: