§ 4. - Programy ochrony powietrza oraz plany działań krótkoterminowych.

Dziennik Ustaw

Dz.U.2019.1159

Akt obowiązujący
Wersja od: 24 czerwca 2019 r.
§  4. 
Planowane daty rozpoczęcia i zakończenia realizacji poszczególnych działań, określonych w harmonogramie działań naprawczych, o którym mowa w § 3 pkt 5 lit. b tiret pierwszy i drugi, ustala się, uwzględniając:
1)
wielkość przekroczenia poziomu dopuszczalnego lub docelowego substancji w powietrzu;
2)
podział źródeł emisji z podziałem na kategorie SNAP 12 ;
3)
przewidywany poziom stężenia substancji w powietrzu w prognozowanym roku zakończenia programu, wyrażany w µg/m3 lub ng/m3;
4)
przewidywaną liczbę przekroczeń poziomu dopuszczalnego substancji w powietrzu 13 ;
5)
rozkład gęstości zaludnienia w strefie objętej programem;
6)
możliwości finansowe, społeczne i gospodarcze podmiotów objętych programem;
7)
uwarunkowania wynikające z funkcjonowania na obszarze strefy form ochrony przyrody, o których mowa w art. 6 ust. 1 pkt 1-9 ustawy z dnia 16 kwietnia 2004 r. o ochronie przyrody (Dz. U. z 2018 r. poz. 1614, 2244 i 2340).
12 Struktura źródeł emisji jest określona w Przewodniku "EEA/EMEP Emission Inventory Guidebook", w układzie klasyfikacji SNAP (Nomenklatura dla źródeł zanieczyszczenia powietrza), zamieszczonym na stronie Europejskiej Agencji Środowiska pod adresem: https://www.eea.europa.eu/themes/air/emep-eea-air-pollutant-emission-inventory-guidebook.
13 Dotyczy poziomów dopuszczalnych substancji w powietrzu (wartość 24-godzinna), dla której określona została częstość przekraczania poziomu dopuszczalnego w roku kalendarzowym.