Program "Kreator innowacyjności - wsparcie innowacyjnej przedsiębiorczości akademickiej".

Dziennik Ustaw

Dz.U.2008.98.639

Akt utracił moc
Wersja od: 9 czerwca 2008 r.

ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA NAUKI I SZKOLNICTWA WYŻSZEGO1)
z dnia 28 maja 2008 r.
w sprawie programu "Kreator innowacyjności - wsparcie innowacyjnej przedsiębiorczości akademickiej"

Na podstawie art. 15 ust. 5 ustawy z dnia 8 października 2004 r. o zasadach finansowania nauki (Dz. U. Nr 238, poz. 2390, z późn. zm.2)) zarządza się, co następuje:
1. 
W ramach programu "Kreator innowacyjności - wsparcie innowacyjnej przedsiębiorczości akademickiej", zwanego dalej "programem", mogą być finansowane następujące zadania:
1)
tworzenie i wdrażanie uczelnianych systemów komercjalizacji nowoczesnych technologii;
2)
przygotowanie i wdrożenie procedur zarządzania własnością intelektualną w uczelniach;
3)
tworzenie i obsługa baz danych zawierających informacje o wynikach badań naukowych;
4)
zakup usług doradczych i szkoleniowych - z zakresu zadań, o których mowa w pkt 1 i 2, lub świadczenie usług doradczych i szkoleniowych - z zakresu zadań, o których mowa w pkt 1 i 2, przez podmioty wymienione w § 2;
5)
udział w wystawach i targach dotyczących współpracy jednostek naukowych z przedsiębiorcami;
6)
działalność informacyjno-promocyjna polegająca na prowadzeniu działań edukacyjnych dotyczących komercjalizacji wiedzy, transferu technologii i przedsiębiorczości wśród studentów i kadry naukowej;
7)
zakup sprzętu i wyposażenia na potrzeby realizacji zadań określonych w pkt 1-6.
2. 
Finansowanie zadań ze środków finansowych na naukę, a pochodzących z innych źródeł niż budżet państwa, może nastąpić w przypadkach szczególnie ważnych dla realizacji polityki naukowej i naukowo-technicznej państwa i odbywa się na zasadach określonych w rozporządzeniu, z uwzględnieniem celu i sposobu wydatkowania wskazanego przez podmiot przekazujący te środki.
Minister właściwy do spraw nauki, zwany dalej "ministrem", przyznaje w ramach programu środki finansowe:
1)
jednostkom naukowym,
2)
uczelniom,
3)
akademickim inkubatorom przedsiębiorczości,
4)
centrom transferu technologii,
5)
parkom technologicznym,
6)
konsorcjom naukowo-przemysłowym,
7)
podmiotom działającym na rzecz nauki

- zwanym dalej "uprawnionym podmiotem".

1. 
Środki finansowe przyznaje się na podstawie wniosku, którego wzór stanowi załącznik nr 1 do rozporządzenia.
2. 
Wnioski składa się w urzędzie obsługującym ministra w dwóch egzemplarzach dwa razy w roku w terminie do dnia 30 czerwca lub do dnia 30 listopada.
3. 
Wniosek o przyznanie środków finansowych składa kierownik uprawnionego podmiotu lub osoba upoważniona do jego reprezentowania.
4. 
Wniosek może dotyczyć dofinansowania kilku zadań wymienionych w § 1 ust. 1.
5. 
Wniosek jest oceniany przez zespół powołany na podstawie art. 30 ust. 1 lub zespół powołany na podstawie art. 30 ust. 2 ustawy z dnia 8 października 2004 r. o zasadach finansowania nauki, zwane dalej "zespołem".
6. 
Do oceny są kierowane wyłącznie wnioski kompletne, spełniające wymagania formalne określone w rozporządzeniu. Wniosek niekompletny zwraca się wnioskodawcy wraz z zawiadomieniem o przyczynach zwrotu i o możliwościach uzupełnienia wniosku w terminie nie dłuższym niż 14 dni od dnia jego otrzymania.
Przy ocenie wniosku uwzględnia się następujące kryteria:
1)
wpływ na rozwój innowacyjnej przedsiębiorczości akademickiej;
2)
możliwość wykorzystania wyników realizacji projektu przez inne podmioty;
3)
zasadność planowanych kosztów w stosunku do zakresu i rodzaju planowanych działań oraz oczekiwanych rezultatów;
4)
zapewnienie zaplecza techniczno-organizacyjnego dla realizacji zadań;
5)
cel i sposób realizacji zadań;
6)
planowane efekty realizacji zadań;
7)
plany dotyczące kontynuacji dofinansowanych zadań po zakończeniu projektu.
1. 
Ocena wniosku zawiera propozycję przyznania środków finansowych na zadania realizowane w ramach programu i ich wysokości lub propozycję odmowy ich przyznania oraz uzasadnienie tej propozycji.
2. 
Zespół przedstawia ministrowi propozycje finansowania poszczególnych zadań.
1. 
Wysokość przyznanych środków finansowych nie może być wyższa od określonej we wniosku.
2. 
Wysokość przyznanych środków finansowych może wynosić do 90 % planowanych kosztów realizacji zadań w ramach programu.
3. 
Uprawniony podmiot zapewnia środki własne w wysokości minimum 10 % planowanych kosztów realizacji zadań w ramach programu.
4. 
W przypadku projektów realizowanych w konsorcjum naukowo-przemysłowym co najmniej 10 % planowanych kosztów realizacji zadań stanowią środki własne podmiotu wiodącego konsorcjum, wskazanego w umowie o jego utworzeniu.
Wnioski pozytywnie zaopiniowane przez zespół, w których proponowana wysokość dofinansowania ze środków finansowych na naukę przekracza kwotę 1 mln złotych, są kierowane do oceny właściwej komisji Rady Nauki.
Minister na podstawie oceny wniosków wydaje decyzję o przyznaniu lub odmowie przyznania środków finansowych na zadania realizowane w ramach programu.
1. 
Środki finansowe przyznane na zadania realizowane w ramach programu są przekazywane uprawnionemu podmiotowi, na podstawie umowy określającej warunki realizacji, finansowania i rozliczenia wykonania zadań, zwanej dalej "umową".
2. 
W przypadku zadań, których realizacja w ramach programu jest planowana w okresie dłuższym niż rok, dofinansowanie jest przekazywane w ratach.
3. 
Wzór umowy jest opracowywany w urzędzie obsługującym ministra i przekazywany do uprawnionego podmiotu.
4. 
Uprawniony podmiot, w przypadku otrzymania środków finansowych na realizację zadań w ramach programu, dołącza do umowy:
1)
zaświadczenie uzyskane z banku, w którym jest prowadzony rachunek bieżący, o posiadaniu na tym rachunku środków finansowych w wysokości niezbędnej do realizacji zadań lub o jego zdolności kredytowej w zakresie wymaganych środków własnych;
2)
zaświadczenia uzyskane z właściwego urzędu skarbowego o niezaleganiu z wpłatami z tytułu należności budżetowych;
3)
zaświadczenia uzyskane z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych o niezaleganiu z opłacaniem składek na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne;
4)
w przypadku konsorcjum naukowo-przemysłowego - umowę o utworzeniu konsorcjum, która wskazuje podmioty tworzące konsorcjum oraz dokonuje opisu podziału zadań związanych z ich realizacją w ramach programu.
5. 
Umowę podpisaną przez kierownika i głównego księgowego uprawnionego podmiotu składa się w terminie nie dłuższym niż miesiąc od dnia otrzymania decyzji o przyznaniu środków finansowych na zadania realizowane w ramach programu. Niezachowanie tego terminu uważa się za rezygnację uprawnionego podmiotu z przyznanych środków finansowych.
6. 
Zmiana warunków określonych w umowie może być dokonana na wniosek uprawnionego podmiotu złożony nie później niż 3 miesiące przed terminem zakończenia realizacji zadań, określonym w umowie.
Rozliczenie środków finansowych przekazywanych uprawnionemu podmiotowi na zadania realizowane w ramach programu jest dokonywane na podstawie raportów rocznych i raportu końcowego.
1. 
Uprawniony podmiot składa z realizacji zadań w ramach programu raport roczny, którego wzór stanowi załącznik nr 2 do rozporządzenia, w dwóch egzemplarzach w terminie do dnia 31 marca następnego roku, nie wcześniej jednak niż po upływie 6 miesięcy od dnia zawarcia umowy.
2. 
Raport roczny z realizacji zadań w ramach programu podlega sprawdzeniu pod względem zgodności wykonywania zadań z kosztorysem i harmonogramem, dołączonymi do umowy.
3. 
W przypadku odstępstw od kosztorysu i harmonogramu wykonywanych zadań raport roczny jest kierowany do oceny przez zespół.
4. 
Ocena, o której mowa w ust. 3, powinna zawierać propozycje dotyczące:
1)
kontynuacji finansowania;
2)
wstrzymania lub zmniejszenia dalszego finansowania;
3)
odstąpienia od umowy oraz ewentualnego zastosowania kar umownych.
Niezłożenie w terminie raportu rocznego lub zamieszczenie w raporcie nieprawdziwych informacji stanowi podstawę do wstrzymania przez ministra dalszego finansowania oraz może spowodować odstąpienie od umowy i żądanie zwrotu wypłaconych środków finansowych.
1. 
Uprawniony podmiot składa z realizacji zadań w ramach programu raport końcowy, którego wzór stanowi załącznik nr 3 do rozporządzenia, w dwóch egzemplarzach w terminie 60 dni od dnia zakończenia realizacji projektu.
2. 
Raport końcowy podlega ocenie zespołu. W przypadku gdy dofinansowanie ze środków finansowych na naukę przekracza kwotę 1 mln złotych, raport podlega ocenie właściwej komisji Rady Nauki.
3. 
Minister na podstawie oceny raportu końcowego z realizacji zadań w ramach programu uznaje umowę za:
1)
wykonaną;
2)
wykonaną, z wezwaniem do zwrotu środków finansowych wykorzystanych nieprawidłowo lub zapłacenia kar umownych;
3)
niewykonaną w całości lub w części, z równoczesnym wezwaniem do zwrotu środków finansowych wykorzystanych nieprawidłowo i do zapłacenia kar umownych.
4. 
Na podstawie oceny raportu końcowego z realizacji zadań w ramach programu minister dokonuje rozliczenia umowy.
5. 
Minister zawiadamia uprawniony podmiot o rozliczeniu umowy.
6. 
Środki finansowe przyznane na realizację zadań w ramach programu wykorzystane niezgodnie z umową podlegają zwrotowi na rachunek bankowy urzędu obsługującego ministra wraz z odsetkami, naliczonymi w odniesieniu do środków finansowych przekazanych na podstawie umów, zgodnie z warunkami określonymi w tych umowach.
1. 
Uprawniony podmiot ponosi odpowiedzialność za prawidłowe wydatkowanie środków finansowych na realizację zadań w ramach programu, zgodnie z umową.
2. 
Minister może dokonywać kontroli przebiegu realizacji zadań oraz prawidłowości wydatkowania środków finansowych przyznanych na zadania realizowane w ramach programu.
1. 
Należności finansowe wynikające z rozliczenia środków finansowych przyznawanych na realizację zadań w ramach programu umarza się, jeżeli wystąpi jedna z następujących przesłanek:
1)
dłużnik został wykreślony z właściwego rejestru, a odpowiedzialność za długi nie przeszła na osoby trzecie;
2)
zachodzi uzasadnione przypuszczenie, że w postępowaniu egzekucyjnym nie uzyska się kwoty wyższej od kosztów dochodzenia i egzekucji tej należności lub postępowanie egzekucyjne okazało się nieskuteczne;
3)
zostały zastosowane umorzenia w ramach zawartego układu z wierzycielami dłużnika;
4)
sąd oddalił wniosek o ogłoszenie upadłości dłużnika lub umorzył postępowanie upadłościowe.
2. 
Minister, na uzasadniony wniosek dłużnika lub z urzędu, może umorzyć należność finansową w całości lub w części, jeżeli wystąpi jedna z następujących przesłanek:
1)
wystąpiła nadzwyczajna zmiana stosunków gospodarczych, której strony nie mogły przewidzieć w dniu zawarcia umowy, z powodu której zapłata należności przez dłużnika groziłaby znacznym pogorszeniem jego sytuacji ekonomicznej;
2)
wystąpiły ważne okoliczności losowe niezależne od dłużnika;
3)
jest to uzasadnione ryzykiem naukowym wynikającym z charakteru wykonywanych badań.
3. 
Spłata należności finansowej odroczonej lub rozłożonej na raty następuje na podstawie umowy zawartej z dłużnikiem.
1. 
Środki finansowe przyznane w ramach programu uprawnionemu podmiotowi, będącemu przedsiębiorcą, stanowią pomoc de minimis, o której mowa w rozporządzeniu Komisji (WE) nr 1998/2006 z dnia 15 grudnia 2006 r. w sprawie stosowania art. 87 i 88 Traktatu do pomocy de minimis (Dz. Urz. UE L 379/5 WE z 28.12.2006).
2. 
Pomoc, o której mowa w ust. 1, może być udzielona uprawnionemu podmiotowi będącemu przedsiębiorcą, jeżeli wartość brutto tej pomocy łącznie z wartością innej pomocy de minimis, otrzymanej w okresie obejmującym rok kalendarzowy i poprzedzające go dwa lata kalendarzowe, nie przekracza kwoty stanowiącej równowartość 200.000 euro, a w przypadku przedsiębiorców transportu drogowego 100.000 euro.
Na podstawie rozporządzenia nie może być udzielona pomoc de minimis uprawnionemu podmiotowi będącemu przedsiębiorcą, który jest:
1)
w trudnej sytuacji ekonomicznej, w rozumieniu przepisów wspólnotowych dotyczących pomocy państwa w celu ratowania i restrukturyzacji zagrożonych przedsiębiorstw3), lub
2)
w trakcie restrukturyzacji przeprowadzanej z wykorzystaniem pomocy publicznej.
Rozporządzenie wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia.
______

1) Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego kieruje działem administracji rządowej - nauka, na podstawie § 1 ust. 2 pkt 1 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 16 listopada 2007 r. w sprawie szczegółowego zakresu działania Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego (Dz. U. Nr 216, poz. 1596).

2) Zmiany wymienionej ustawy zostały ogłoszone w Dz. U. z 2004 r. Nr 273, poz. 2703, z 2005 r. Nr 85, poz. 727 i Nr 179, poz. 1484 oraz z 2007 r. Nr 115, poz. 795.

3) Wytyczne wspólnotowe dotyczące pomocy państwa w celu ratowania i restrukturyzacji zagrożonych przedsiębiorstw (Dz. Urz. UE C z 01.10.2004, str. 2-17).

ZAŁĄCZNIKI

ZAŁĄCZNIK Nr  1 

WZÓR

WNIOSEK

o przyznanie środków finansowych na realizację zadań w ramach programu "Kreator innowacyjności - wsparcie innowacyjnej przedsiębiorczości akademickiej"

A. DANE WNIOSKODAWCYNumer rejestracyjny wniosku
1) Nazwa i adres wnioskodawcy, telefon, numer faksu, e-mail, www,
2) Imię i nazwisko kierownika uprawnionego podmiotu lub osoby uprawnionej do reprezentowania wnioskodawcy,Data złożenia
3) NIP, REGON,
4) Nazwa banku, nr rachunku,
5) Imię i nazwisko osoby uprawnionej do kontaktu ze strony wnioskodawcy (telefon, e-mail).(wypełnia urząd obsługujący ministra właściwego do spraw nauki)

B. INFORMACJE OGÓLNE

1) Planowany okres realizacji zadań w ramach programu: ...

(należy wpisać termin rozpoczęcia i zakończenia realizacji poszczególnych zadań w miesiącach i latach)

2) Planowane nakłady na realizację zadań w ramach programu ogółem: ... zł

w tym:

a) środki własne ... zł (nie mniej niż 10 % ogólnej wartości zadań realizowanych w ramach programu)

b) środki finansowe na naukę ... zł

c) środki pochodzące z innych źródeł ... zł

C. INFORMACJE O WNIOSKODAWCY

1) Informacje o prowadzonej działalności,

2) Liczba osób zatrudnionych w pełnym wymiarze czasu pracy w roku poprzedzającym rok złożenia wniosku - ogółem ...

w tym z wykształceniem wyższym ...

3) Do wniosku dołącza się:

a) odpis Krajowego Rejestru Sądowego albo inny dokument potwierdzający prowadzenie działalności gospodarczej - wydany w okresie 3 miesięcy poprzedzających złożenie wniosku,

b) oświadczenie wnioskodawcy o posiadaniu na rachunku bieżącym środków finansowych w wysokości niezbędnej do realizacji projektu lub o jego zdolności kredytowej w zakresie wymaganego wkładu własnego,

c) kopię sprawozdania finansowego - rachunek zysków i strat oraz bilans, za okres poprzedzający złożenie wniosku (sprawozdanie kwartalne lub roczne),

d) oświadczenie wnioskodawcy o niezaleganiu z wpłatami z tytułu należności budżetowych,

e) oświadczenie wnioskodawcy o niezaleganiu z opłacaniem składek na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne,

f) jednostka reprezentująca konsorcjum naukowo-przemysłowe dołącza do wniosku kopię umowy o utworzeniu konsorcjum, w której wymienia się podmioty tworzące konsorcjum oraz dokonuje opisu podziału zadań związanych z realizacją zadań w ramach programu,

g) kopie zaświadczeń o uzyskanej pomocy de minimis (jeżeli dotyczy).

D. OPIS ZADAŃ I OCZEKIWANYCH EFEKTÓW ICH REALIZACJI

1) Diagnoza stanu związanego z przedmiotem zadań,

2) Cele, jakie zamierza się osiągnąć dzięki realizacji zadań w ramach programu, wpływ realizowanych zadań na rozwój przedsiębiorczości akademickiej oraz zmniejszenie barier pomiędzy sferą nauki a gospodarką,

3) Sposób realizacji zadań, w tym informacje o osobach lub podmiotach uczestniczących w realizacji oraz o sposobie ich wyboru.

E. HARMONOGRAM WYKONYWANIA ZADAŃ

(należy wymienić zadania oraz planowane koszty - z uwzględnieniem kosztów pośrednich oraz w zaokrągleniu do pełnych zł)

Lp.Nazwa zadaniaPlanowany termin rozpoczęcia i zakończenia zadaniaPlanowane koszty (zł)
OgółemŚrodki własne wnioskodawcyŚrodki finansowe pochodzące ze środków finansowych na naukęŚrodki finansowe pochodzące z innych źródeł
1234567
OGÓŁEM (zł)

F. KOSZTORYS (zł)

(należy wypełnić w zaokrągleniu do pełnych złotych)

Lp.TreśćPlan na ... r.
Środki ogółem na realizację zadańw tym:
środki własne wnioskodawcyśrodki finansowe pochodzące ze środków finansowych na naukę1)środki finansowe pochodzące z innych źródeł
123456
1Koszty bezpośrednie ogółem w tym:
1) wynagrodzenia z pochodnymi
2) sprzęt i wyposażenie2)
3) inne
2Koszty pośrednie3)
3Koszty ogółem

______

1) Do 90 % planowanych kosztów realizacji zadań.

2) Przez sprzęt i wyposażenie rozumiany jest zakup środka trwałego, wartości niematerialnych i prawnych lub innych aktywów, dla których jest prowadzona ewidencja ilościowo-wartościowa.

3) Ogółem maksymalnie 10 % wartości zadań realizowanych w ramach programu.

UWAGA!

Kosztorys należy wypełnić dla całego okresu realizacji projektu oraz oddzielnie dla każdego roku kalendarzowego.

Do wniosku należy dołączyć oświadczenie o nieubieganiu się o środki finansowe na tworzenie lub zakup baz danych, o których mowa w § 3 pkt 2 lit. d rozporządzenia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 17 października 2007 r. w sprawie kryteriów i trybu przyznawania oraz rozliczania środków finansowych na działalność wspomagającą badania (Dz. U. Nr 194, poz. 1402).

Pieczęć wnioskodawcyOsoba upoważnionaGłówny księgowy/Kwestor
do reprezentowania wnioskodawcy
datapodpis i pieczęćpodpis i pieczęć

ZAŁĄCZNIK Nr  2 

WZÓR

RAPORT ROCZNY

z realizacji zadań w roku ... w ramach programu

"Kreator innowacyjności - wsparcie innowacyjnej przedsiębiorczości akademickiej"

1. DANE OGÓLNE

1Nazwa i adres wnioskodawcy, telefon, numer faksu, e-mail, www
2Kierownik/osoba upoważniona do reprezentowania wnioskodawcy
3Telefon, numer faksu, e-mail, www
4NIP, REGON

2. INFORMACJE O ZADANIACH REALIZOWANYCH W RAMACH PROGRAMU

Numer umowy
Tytuł projektu
Imię i nazwisko osoby uprawnionej do kontaktów ze strony wnioskodawcy (telefon, e-mail, numer faksu)
Termin rozpoczęcia realizacji zadań w ramach programu
Termin zakończenia realizacji zadań w ramach programu

3. SPRAWOZDANIE MERYTORYCZNE Z WYKONYWANYCH ZADAŃ

(opis wykonanych zadań zgodnie z harmonogramem oraz wskazanie uzyskanych efektów z realizacji poszczególnych zadań)

4. WYKONANE ZADANIA WEDŁUG HARMONOGRAMU

Lp.Nazwa zadaniaTermin zakończeniaŚrodki ogółemŚrodki finansowe na naukę
planowany

-----------

wykonanie

planowaneponiesioneplanowaneponiesione
1234567
1
2
3
4

5. UPOWSZECHNIANIE WYNIKÓW

1) publikacje (tytuł, autor, liczba wydanych egzemplarzy),

2) inne formy upowszechniania i popularyzacji wyników (konferencje, targi, seminaria, strony www itp.).

6. WYKAZ ZAKUPIONEGO SPRZĘTU I WYPOSAŻENIA

Lp.Rok zakupuNazwaKoszt (zł)
1
2
3

7. OCENA REALIZACJI PROJEKTU PRZEZ WNIOSKODAWCĘ

Czy zadania realizowane są

zgodnie z harmonogramem i kosztorysem umowy?

[TAK/NIE]

(Jeśli zaznaczono odpowiedź NIE, należy przedstawić powstałe odstępstwa od umowy

wraz z ich uzasadnieniem)

Opis i uzasadnienie rozbieżności:

8. ZESTAWIENIE PONIESIONYCH KOSZTÓW (zł)

Lp.Specyfikacja kosztówPoniesione koszty rok ...
Koszt projektu ogółemw tym:
środki własneśrodki finansowe pochodzące ze środków finansowych na naukęśrodki finansowe pochodzące z innych źródeł
123456
1Koszty bezpośrednie ogółem

w tym:

1) wynagrodzenia z pochodnymi
2) sprzęt i wyposażenie
3) inne
2Koszty pośrednie
3Koszty ogółem

9. OPIS CZĘŚCI FINANSOWEJ

1) Środki finansowe na naukę niewykorzystane wg stanu na dzień ...

2) Wyjaśnienie rozbieżności dotyczących nakładów planowanych i zrealizowanych.

3) Uzasadnienie ewentualnych rozbieżności powstałych w toku wykonywania zadań pomiędzy zakresem zadań lub harmonogramem określonym w umowie.

4) Dokumentacja potwierdzająca rozliczenie projektu znajduje się do wglądu w ... (adres, osoba upoważniona, telefon, e-mail)

5) Osoba odpowiedzialna za przygotowanie raportu:

(imię i nazwisko, telefon, numer faksu, e-mail)

6) Raport sporządzono w dniu ...

Pieczęć wnioskodawcyOsoba upoważnionaGłówny księgowy/Kwestor
do reprezentowania wnioskodawcy
datapodpis i pieczęćpodpis i pieczęć

ZAŁĄCZNIK Nr  3 

WZÓR

RAPORT KOŃCOWY

z realizacji zadań w ramach programu

"Kreator innowacyjności - wsparcie innowacyjnej przedsiębiorczości akademickiej"

1. DANE OGÓLNE

1Nazwa i adres wnioskodawcy, telefon, numer faksu, e-mail, www
2Kierownik/osoba upoważniona do reprezentowania wnioskodawcy
3Telefon, numer faksu, e-mail, www
4NIP, REGON

2. INFORMACJE O ZADANIACH REALIZOWANYCH W RAMACH PROGRAMU

Numer umowy
Imię i nazwisko osoby uprawnionej do kontaktów ze strony wnioskodawcy (telefon, e-mail, numer faksu)
Termin rozpoczęcia realizacji zadań w ramach programu
Termin zakończenia realizacji zadań w ramach programu

3. SPRAWOZDANIE MERYTORYCZNE Z WYKONANYCH ZADAŃ

(opis wykonanych zadań zgodnie z harmonogramem oraz wskazanie uzyskanych efektów z realizacji poszczególnych zadań)

4. WYKONANE ZADANIA WEDŁUG HARMONOGRAMU

Lp.Nazwa zadaniaTermin zakończeniaŚrodki ogółemŚrodki finansowe na naukę
planowany

-----------

wykonanie

planowaneponiesioneplanowaneponiesione
1234567
1
2
3
4

5. UPOWSZECHNIANIE WYNIKÓW

1) publikacje (tytuł, autor, liczba wydanych egzemplarzy),

2) inne formy upowszechniania i popularyzacji wyników (konferencje, targi, seminaria, strony www itp.).

6. WYKAZ ZAKUPIONEGO SPRZĘTU I WYPOSAŻENIA

Lp.Rok zakupuNazwaKoszt (zł)
1
2
3

7. OCENA REALIZACJI PROJEKTU PRZEZ WNIOSKODAWCĘ

Czy projekt jest realizowany zgodnie z harmonogramem i kosztorysem umowy?

[TAK/NIE]

(Jeśli zaznaczono odpowiedź NIE, należy przedstawić powstałe odstępstwa od umowy

wraz z ich uzasadnieniem)

Opis i uzasadnienie rozbieżności:

8. ZESTAWIENIE PONIESIONYCH KOSZTÓW (zł)

Lp.Specyfikacja kosztówPoniesione koszty rok ...
Koszty realizacji zadań ogółemw tym:
środki własneśrodki finansowe pochodzące ze środków finansowych na naukęśrodki finansowe pochodzące z innych źródeł
123456
1Koszty bezpośrednie ogółem

w tym:

1) wynagrodzenia z pochodnymi
2) sprzęt i wyposażenie
3) inne
2Koszty pośrednie
3Koszty ogółem

9. OPIS CZĘŚCI FINANSOWEJ

1) Środki finansowe na naukę niewykorzystane wg stanu na dzień ...

2) Wyjaśnienie rozbieżności dotyczących kosztów planowanych i poniesionych.

3) Uzasadnienie ewentualnych rozbieżności powstałych w toku wykonywania zadań pomiędzy zakresem zadań lub harmonogramem określonym w umowie.

4) Dokumentacja potwierdzająca rozliczenie realizacji zadań w ramach programu znajduje się do wglądu w ...

(adres, osoba upoważniona, telefon, e-mail)

5) Osoba odpowiedzialna za przygotowanie raportu:

(imię i nazwisko, telefon, numer faksu, e-mail)

6) Raport sporządzono w dniu ...

Pieczęć wnioskodawcyOsoba upoważnionaGłówny księgowy/Kwestor
do reprezentowania wnioskodawcy
datapodpis i pieczęćpodpis i pieczęć