Art. 8. - Porozumienie w sprawie ułatwień marynarzom handlowym leczenia chorób wenerycznych. Bruksela 1924.12.01.

Dziennik Ustaw

Dz.U.1933.13.92

Akt obowiązujący
Wersja od: 12 marca 1932 r.
Artykuł 8.

Porozumienie niniejsze będzie ratyfikowane i ratyfikacje złożone zostaną w Brukseli w możliwie najkrótszym czasie.

NA DOWÓD CZEGO pełnomocnicy podpisali niniejsze porozumienie i wycisnęli na nim swe pieczęcie.

Sporządzono w Brukseli dnia 1 grudnia 1924 r. w jednym egzemplarzu, który zostanie złożony w archiwach Belgijskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych, a którego kopja należycie uwierzytelniona za zgodność doręczona zostanie każdej z Wysokich Umawiających się Stron.

PROTOKÓŁ PODPISANIA.

Protokół podpisania odnoszący się do porozumienia w sprawie ułatwień, udzielanych marynarzom handlowym dla leczenia chorób wenerycznych, otwarty został w Ministerstwie Spraw Zagranicznych w dniu 1 grudnia 1924 r.

W chwili składania podpisów na wyżej wzmiankowanym dokumencie, przedstawiciele Francji, Peru i Rumunji zgłosili w imieniu swych Rządów następujące deklaracje:

I. Deklaracja zgłoszona przez Rząd Francuski:

Rząd Francuski oświadcza, że niniejsze porozumienie w stosunku do Tunisu odnosi się tylko do portu Tuniskiego.

II. Deklaracja zgłoszona przez Rząd Peruwjański:

Rząd Peruwjański oświadcza, że w danej chwili przepisy niniejszego porozumienia będą przezeń stosowane tylko w porcie Callao. Skoro będzie miał możność rozciągnąć stosowanie takowych i do innych swych portów, złoży odnośną notyfikację Rządowi Belgijskiemu, który zakomunikuje ją pozostałym Umawiającym się Mocarstwom.

III. Deklaracja zgłoszona przez Rząd Rumuński:

Rząd Rumuński, podpisując niniejsze porozumienie, bierze na siebie jedynie następujące zobowiązania:

1)
Umieszczać w szpitalu i leczyć bezpłatnie marynarzy dotkniętych chorobami wenerycznemi, w szpitalach istniejących już w rumuńskich portach morskich i rzecznych, stosując do nich taki sam regulamin co do innych chorych przyjmowanych bezpłatnie;
2)
Udzielać bezpłatnie potrzebnych lekarstw aż do ich przybycia do następnego portu;
3)
Zalecić władzom sanitarnym miejscowym ustalenie wzoru zeszyciku i wpisanie do takowego różnych wskazówek, wyszczególnionych w porozumieniu;
4)
Przyjmować do szpitala wszystkich marynarzy uznanych za kwalifikujących się do umieszczenia w szpitalu przez lekarza danej miejscowości, nie będąc wszelako obowiązanym do zakładania specjalnych przychodni sanitarnych dla marynarzy.

NA DOWÓD CZEGO niżej podpisani sporządzili niniejszy protokół.

Sporządzono w Brukseli, dnia 1 grudnia 1924 r. w jednym egzemplarzu, którego kopja, należycie uwierzytelniona za zgodność, doręczona zostanie każdemu z Rządów, podpisujących niniejsze porozumienie.

Załącznik do art. 3.

KSIĄŻECZKA OSOBISTA

(pominięty)