§ 14. - Pobór w formie ryczałtu podatków obrotowego i dochodowego od osób wykonujących niektóre przemysły i usługi bądź trudniących się handlem.

Dziennik Ustaw

Dz.U.1957.2.8

Akt utracił moc
Wersja od: 25 marca 1961 r.
§  14.
1.
Zmiana wysokości ryczałtu następuje w trybie przewidzianym w § 13 ust. 2:
1)
w razie zawiadomienia o zmianie w stanie zatrudnienia, o zmianie miejsca wykonywania świadczeń oraz o zmianie rodzaju wykonywanych świadczeń - poczynając od miesiąca, w którym miały miejsce okoliczności uzasadniające zmianę,
2)
w razie niezawiadomienia o zwiększeniu stanu zatrudnienia, o zmianie miejsca wykonywania świadczeń lub o zmianie rodzaju wykonywanych świadczeń, powodujących wyższą opłatę - za cały rok podatkowy.
2.
Orzeczenie zmieniające wysokość ryczałtu powinno zawierać datę, od której następuje zmiana.
3.
Jeżeli w następstwie zmian, o których mowa w ust. 1, należałoby obniżyć wysokość ryczałtu, organ finansowy ogranicza tymczasowo pobór miesięcznych rat ryczałtu o kwotę, o jaką należałoby ograniczyć ryczałt, a po zakończeniu roku podatkowego wydaje decyzję zmieniającą wysokość ryczałtu, biorąc pod uwagę całoroczną działalność podatnika.
4.
Od decyzji zmieniającej wysokość ryczałtu podatnik może w terminie określonym w § 10 złożyć odwołanie lub zrzec się ryczałtu.