§ 14. - Orzekanie o czasowej niezdolności do pracy.

Dziennik Ustaw

Dz.U.1996.63.302

Akt utracił moc
Wersja od: 9 sierpnia 1999 r.
§  14.
1.
Po 30 dniach niezdolności do pracy lekarz prowadzący leczenie, wydając pracownikowi orzeczenie o dalszej niezdolności do pracy, ocenia jednocześnie, czy stan zdrowia pracownika uzasadnia potrzebę przeprowadzenia rehabilitacji leczniczej, a w przypadku stwierdzenia takiej potrzeby - wypełnia wniosek według wzoru ustalonego w przepisach odrębnych.
2.
Nie później niż na 60 dni przed zakończeniem okresu zasiłkowego lekarz prowadzący leczenie w warunkach ambulatoryjnych, domowych oraz w szpitalu przeprowadza badanie i ocenę, czy stan zdrowia pracownika:
1)
rokuje odzyskanie zdolności do pracy przed zakończeniem okresu zasiłkowego,
2)
uzasadnia wystąpienie z wnioskiem o przedłużenie wypłaty zasiłku chorobowego na okres nie dłuższy niż 3 miesiące,
3)
uzasadnia złożenie wniosku o ustalenie prawa do renty inwalidzkiej.
3.
Nie później niż na 60 dni przed zakończeniem przedłużonego okresu zasiłkowego lekarz, o którym mowa w ust. 1, przeprowadza badanie i ocenia, czy stan zdrowia pracownika uzasadnia odpowiednie zastosowanie przepisu ust. 2 pkt 1 lub pkt 3 albo uzasadnia złożenie wniosku o ustalenie prawa do świadczenia rehabilitacyjnego.
4.
Lekarz prowadzący leczenie powinien poinformować pracownika o terminie badań określonych w ust. 2 i 3, w toku prowadzonego leczenia.
5.
Badanie, o którym mowa w ust. 2 i 3, przeprowadza się w domu pracownika, jeśli jest obłożnie chory.