Rozdział 4 - Należności za przeniesienie do pełnienia służby w innej miejscowości - Określenie wysokości i trybu przyznawania funkcjonariuszom Centralnego Biura Antykorupcyjnego należności za podróże służbowe i świadczeń z tytułu przeniesienia lub delegowania do czasowego pełnienia służby w innej miejscowości oraz sposób ich wypłaty.

Dziennik Ustaw

Dz.U.2021.132 t.j.

Akt obowiązujący
Wersja od: 20 stycznia 2021 r.

Rozdział  IV

Należności za przeniesienie do pełnienia służby w innej miejscowości

§  13. 
Wysokość diet za czas przejazdu i pierwszą dobę pobytu w nowej miejscowości pełnienia służby, przysługujących funkcjonariuszowi przeniesionemu do pełnienia służby w innej miejscowości, ustala się według stawek obowiązujących w dniu przejazdu do nowego miejsca pełnienia służby. Przepisy § 2 stosuje się odpowiednio.
§  14. 
1. 
Wysokość kosztów przejazdu do miejscowości przeniesienia, przysługujących funkcjonariuszowi przeniesionemu do pełnienia służby w innej miejscowości, ustala się według cen biletów obowiązujących w dniu przejazdu do nowego miejsca pełnienia służby, z zastrzeżeniem ust. 2. Przepis § 3 ust. 1 stosuje się odpowiednio.
2. 
Wysokość kosztów ustala się z uwzględnieniem ceny biletu za przejazd publicznym środkiem transportu na podstawie tabeli przewoźnika i najkrótszej odległości między dotychczasowym miejscem zamieszkania a miejscowością przeniesienia.
§  15. 
Funkcjonariuszowi przeniesionemu do pełnienia służby w innej miejscowości przysługuje zasiłek osiedleniowy w wysokości:
1)
200 % uposażenia - jeżeli funkcjonariusz przesiedlił się z członkami rodziny, o których mowa w art. 101 ust. 2 ustawy;
2)
50 % uposażenia - jeżeli funkcjonariusz jest samotny.
§  16. 
Należności, o których mowa w § 13-15, wypłaca, na pisemny wniosek funkcjonariusza, jednostka organizacyjna właściwa w sprawach finansów, w formie bezpośredniej do rąk funkcjonariusza lub w formie bezgotówkowej na rachunek bankowy wskazany przez funkcjonariusza.