§ 4. - Określenie przypadków i warunków, w których pracownik nabywa prawo do rocznej nagrody z zakładowego funduszu nagród w państwowych jednostkach organizacyjnych nie będących przedsiębiorstwami państwowymi mimo nieprzepracowania w jednym zakładzie pracy całego roku.

Dziennik Ustaw

Dz.U.1986.5.30

Akt utracił moc
Wersja od: 25 lutego 1986 r.
§  4.
1.
Nagroda, mimo nieprzepracowania w jednym zakładzie pracy całego roku kalendarzowego (obrachunkowego), przysługuje pracownikowi:
1)
z którym umowa o pracę wygasła z upływem 3 miesięcy nieobecności w pracy z powodu tymczasowego aresztowania, jeżeli aresztowanie nie pozostaje w związku z zatrudnieniem w danym zakładzie pracy;
2)
któremu wstrzymana została wypłata nagrody z powodu aresztowania w związku z podejrzeniem popełnienia czynu mającego związek z zatrudnieniem, jeżeli prawomocnym wyrokiem sądu został uniewinniony lub w stosunku do którego postępowanie karne zostało umorzone, z wyjątkiem przypadku, gdy postępowanie karne zostało umorzone warunkowo z powodu przedawnienia bądź amnestii;
3)
który został ponownie zatrudniony w tym samym zakładzie pracy, jeżeli postępowanie karne zostało umorzone lub gdy zapadł wyrok uniewinniający, a pracownik zgłosił powrót do pracy w ciągu 7 dni od uprawomocnienia się orzeczenia, z wyjątkiem przypadku, gdy postępowanie karne zostało umorzone z powodu przedawnienia lub amnestii, a także w razie warunkowego umorzenia postępowania.
2.
W przypadkach określonych w ust. 1 nagroda przysługuje proporcjonalnie do okresu pracy przepracowanego w zakładzie pracy w danym roku kalendarzowym (obrachunkowym).