Rozdział 1 - Ogólne warunki urządzania gier losowych i zakładów wzajemnych - Ogólne warunki urządzania gier losowych i zakładów wzajemnych, warunki dopuszczenia do eksploatacji i użytkowania automatów losowych i innych urządzeń do gier losowych oraz warunki produkcji i sprzedaży kartonów do gry bingo pieniężne.

Dziennik Ustaw

Dz.U.1993.103.473

Akt utracił moc
Wersja od: 29 października 1993 r.

Rozdział  1

Ogólne warunki urządzania gier losowych i zakładów wzajemnych

§  1.
1.
Gry losowe i zakłady wzajemne urządzane są zgodnie z zatwierdzonymi regulaminami gier.
2.
Minister Finansów wyraża zgodę na powierzenie wykonywania czynności związanych z prowadzeniem gier losowych stanowiących monopol państwa innemu podmiotowi niż podmiot uprawniony do wykonywania tego monopolu.
3.
Postępowanie reklamacyjne zawarte w regulaminie określa prawa i obowiązki organizatora gry i uczestników gry, a w szczególności:
1)
sposób zgłoszenia roszczenia i jego realizacji,
2)
skutki niezgłoszenia roszczenia w terminie.
4.
Wątpliwości związane z treścią regulaminu rozstrzyga Minister Finansów, uwzględniając interesy Skarbu Państwa, organizatorów gry i uczestników gry.
§  2.
1.
Podmiot urządzający gry losowe i zakłady wzajemne odpowiedzialny jest za utrzymanie porządku i ładu na terenie ośrodka gier i punktu przyjmowania zakładów wzajemnych. W tym celu obowiązany jest zapoznać uczestników gry przed przystąpieniem do gry:
1)
ze sposobem działania automatu losowego i innych urządzeń do gier losowych i zakładów wzajemnych,
2)
z zasadami gry i możliwościami wyboru wariantów gry,
3)
z innymi, wymienionymi w regulaminie, zastrzeżeniami dotyczącymi sposobu gry.
2.
Podmiot, o którym mowa w ust. 1, dokłada należytej staranności w celu utrzymania automatów losowych i innych urządzeń do gier losowych i zakładów wzajemnych w stanie gwarantującym grę zgodną z regulaminem, a uczestnikom gry bezpieczne korzystanie z nich; w szczególności może w celu ochrony interesu uczestników gry i osób trzecich odmówić wstępu do ośrodka gier lub punktu przyjmowania zakładów wzajemnych osobie, która nie respektuje postanowień regulaminu gry lub stosuje techniki gry mogące wpłynąć na nieprzypadkowość wyniku gry poprzez:
1)
sporządzanie notatek dotyczących przebiegu gry przy użyciu notesów, elektronicznych urządzeń obliczeniowych, zapisów audio i wideo,
2)
posługiwanie się łącznością telefoniczną, radiową lub podobną w celu sporządzania lub wykorzystania analiz przebiegu gry.
3.
Przepisy niniejszego rozporządzenia stosuje się odpowiednio do urządzeń znajdujących się w punkcie przyjmowania zakładów wzajemnych.
§  3.
1.
Opinię rady gminy w sprawie lokalizacji ośrodka gier, o której mowa w art. 32 ust. 1 pkt 15 ustawy z dnia 29 lipca 1992 r. o grach losowych i zakładach wzajemnych (Dz. U. Nr 68, poz. 341 i z 1993 r. Nr 28, poz. 127), zwanej dalej "ustawą", wydaje się na wniosek zainteresowanego na podstawie przepisów Kodeksu postępowania administracyjnego.
2.
Rada gminy nie może odmówić wydania opinii, o której mowa w ust. 1, w szczególności nie może z góry określić liczby opinii, które mogą zostać wydane, oraz terminu końcowego dla składania wniosków o opinię.