§ 11. - Należności pieniężne żołnierzy zawodowych za przeniesienia, przesiedlenia i podróże służbowe.

Dziennik Ustaw

Dz.U.2022.1464

Akt obowiązujący
Wersja od: 13 kwietnia 2024 r.
§  11. 
1. 
Przy obliczaniu zwrotu kosztów przejazdu na trasie, o której mowa w art. 445 ust. 7 pkt 2 lit. a ustawy, uwzględnia się udokumentowany koszt biletów lub faktur na przejazd publicznymi środkami transportu, obejmujących cenę biletu na przejazd środkiem transportu wraz z opłatami dodatkowymi, w tym miejscówką, zgodnie z publicznym środkiem transportu, jego rodzajem i klasą określonymi w poleceniu wyjazdu służbowego, z uwzględnieniem posiadanej przez żołnierza ulgi na dany środek transportu, bez względu na to, z jakiego tytułu ulga mu przysługuje.
2. 
W przypadku nieprzedstawienia przez żołnierza biletów lub udokumentowania biletami tylko części kosztów przejazdu przy obliczaniu zwrotu kosztów przejazdu na trasie nieudokumentowanej biletami uwzględnia się ceny biletu na przejazd środkiem transportu określonym w poleceniu wyjazdu służbowego, z uwzględnieniem posiadanej przez żołnierza ulgi na dany środek transportu, bez względu na to, z jakiego tytułu ulga mu przysługuje.
3. 
Przy obliczaniu zwrotu kosztów przejazdu żołnierzowi odbywającemu w czasie krajowej podróży służbowej przejazdy pojazdem, o którym mowa w § 12, uwzględnia się iloczyn przejechanych kilometrów i stawki za jeden kilometr przebiegu ustalonej przez zarządzającego podróż służbową w poleceniu wyjazdu służbowego, nie wyższej niż określona w przepisach wydanych na podstawie art. 34a ust. 2 ustawy z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym (Dz. U. z 2022 r. poz. 180 i 209).
4. 
W przypadku żołnierza, który za zgodą zarządzającego podróż służbową rozpoczął lub zakończył tę podróż w miejscu zamieszkania, przy ustalaniu zwrotu kosztów podróży, w sposób ustalony w ust. 1-3, uwzględnia się okoliczność nieprzekroczenia kosztów podróży, która zostałaby odbyta na trasie, o której mowa w art. 445 ust. 7 pkt 2 lit. a ustawy.