§ 1. - Liczenie czasu spędzonego w służbie państwowej niesędziowskiej, tudzież czasu spędzonego w służbie państwowej sędziowskiej i prokuratorskiej w wypadkach przejścia z jednej kategorji służby do drugiej w dziale Ministerstwa Sprawiedliwości.

Dziennik Ustaw

Dz.U.1924.32.321

Akt utracił moc
Wersja od: 1 października 1923 r.
§  1.
W wypadkach, gdy osoby z prawniczem wykształceniem i kwalifikacjami sędziowskiemi, których uposażenie określone jest ustawą z dnia 9 października 1923 r. o uposażeniu funkcjonarjuszów państwowych i wojska (Dz. U. R. P. № 116, poz. 924) przechodzą z zarządu wymiaru sprawiedliwości na stanowisko sędziego lub prokuratora, należy im w celu oznaczenia grupy uposażenia sędziowskiego i szczebla w obrębie danej grupy, liczyć czas spędzony w polskiej służbie państwowej niesędziowskiej w sposób następujący:
I.
Czas spędzony na stanowisku:

urzędnika państwowego I, II, III lub IV stopnia służbowego należy liczyć tak, jak gdyby byt spędzony na stanowisku D grupy uposażenia sędziów i prokuratorów z przyznaniem tego samego szczebla w obrębie tej grupy, jaki był przyznany w służbie niesędziowskiej;

II.
Czas spędzony na stanowisku: urzędnika państwowego V stopnia służbowego ponad 3 lata, - należy liczyć tak, jak gdyby był spędzony na stanowisku O grupy uposażenia sędziów i prokuratorów, 2 zaliczeniem tego szczebla tej grupy, jaki był przyznany w służbie niesędziowskiej;
III.
Czas spędzony na stanowisku: urzędnika państwowego w V stopniu służbowym do 3 lat należy liczyć tak, jak gdyby był spędzony na stanowisku B grupy uposażenia sędziów i prokuratorów z zaliczeniem tego szczebla tej grupy, jaki był przyznany w służbie niesędziowskiej.
IV.
Czas spędzony na stanowisku: urzędnika państwowego VI stopnia służbowego należy liczyć tak, jak gdyby był spędzony na stanowisku A grupy uposażenia sędziów i prokuratorów, z zaliczeniem tego szczebla tej grupy, jaki był przyznany w służbie niesędziowskiej.