§ 5. - Księgi wieczyste dla terenów państwowych oddanych w wieczyste użytkowanie i dla budynków na takich terenach, stanowiących odrębne nieruchomości, oraz opłaty sądowe od wniosku o wpis wieczystego użytkowania i własności budynku.

Dziennik Ustaw

Dz.U.1962.29.134

Akt utracił moc
Wersja od: 26 marca 1969 r.
§  5.
1.
Sposób korzystania z terenu przez wieczystego użytkownika, określony w umowie o ustanowieniu wieczystego użytkowania, oraz datę końcową okresu, na który wieczyste użytkowanie zostało ustanowione, wpisuje się w łamie 5 działu pierwszego - oznaczenie nieruchomości. Poprzedni wpis w tym łamie podkreśla się linią czerwoną, a w łamie 2 numerację nieruchomości objętej wieczystym użytkowaniem rozpoczyna się od nowa z dodatkiem liter "Wu". W razie przedłużenia prawa wieczystego użytkowania wpisuje się datę końcową okresu, na który przedłużenie nastąpiło, podkreślając linią czerwoną datę poprzednią.
2.
Jeżeli na terenie oddanym w wieczyste użytkowanie znajduje się budynek stanowiący odrębną nieruchomość w łamie 5 działu pierwszego - oznaczenie nieruchomości dokonuje się następującego wpisu: "stanowiący odrębną nieruchomość budynek o kubaturze ..... m3 przeznaczony na cele mieszkalne (warsztat rzemieślniczy, zakład przemysłowy, pensjonat) wraz z zabudowaniami gospodarczymi". Wpisu tego dokonuje się po wpisie, o którym mowa w ust. 1.
3.
Jako odrębną nieruchomość w łamie 5 działu pierwszego - oznaczenie nieruchomości wpisuje się budynki i zabudowania gospodarcze, sprzedane jednocześnie z ustanowieniem wieczystego użytkowania terenu na podstawie przepisów o sprzedaży przez Państwo domów mieszkalnych i działek budowlanych, oraz budynki i zabudowania gospodarcze wzniesione na działkach oddanych w wieczyste użytkowanie osobom fizycznym lub spółdzielniom budownictwa mieszkaniowego w celu wzniesienia na nich domu mieszkalnego lub domu przeznaczonego na pomieszczenie warsztatu rzemieślniczego, drobnego zakładu przemysłowego albo małego pensjonatu w miejscowości uzdrowiskowej lub letniskowej.