Art. 12. - Konwencja o kontroli i cechowaniu wyrobów z metali szlachetnych. Wiedeń.1972.11.15.

Dziennik Ustaw

Dz.U.2007.46.297

Akt obowiązujący
Wersja od: 1 stycznia 2019 r.
Artykuł  12 13
1. 
Do niniejszej konwencji może przystąpić - po otrzymaniu zaproszenia od Umawiających się Państw, przekazanego przez rząd depozytariusza - każde państwo będące członkiem Organizacji Narodów Zjednoczonych lub jakiejkolwiek jej wyspecjalizowanej agendy, albo będące członkiem Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej lub stroną Statutu Międzynarodowego Trybunału Sprawiedliwości i posiadające uregulowania w zakresie badania i cechowania wyrobów z metali szlachetnych, niezbędne do spełnienia wymogów niniejszej konwencji i jej załączników.
2. 
Rządy Umawiających się Państw przekażą swoją odpowiedź depozytariuszowi w ciągu czterech miesięcy od daty otrzymania od depozytariusza zapytania o zgodę na takie zaproszenie. Brak odpowiedzi w tym terminie od któregokolwiek Rządu uzna się za wyrażenie zgody na zaproszenie.
3. 
Podejmując decyzję o zaproszeniu jakiegoś państwa do przystąpienia do konwencji, rządy Umawiających się Państw będą opierać się przede wszystkim na raporcie, o którym mowa w ustępie 2 artykułu 10.
4. 
Państwo, które otrzyma zaproszenie, może przystąpić do niniejszej konwencji, składając swój dokument przystąpienia u depozytariusza, który powiadomi o tym wszystkie Umawiające się Państwa. Przystąpienie nabierze mocy prawnej po upływie trzech miesięcy od daty złożenia tego dokumentu.
13 Art. 12 zmieniony przez poprawki do konwencji z dnia 9 stycznia 2001 r. (Dz.U.11.200.1176) zmieniające nin. konwencję z dniem 27 lutego 2010 r.