Art. 8. - Jugosławia-Polska. Umowa o współpracy w dziedzinie weterynarii. Warszawa.1960.05.05.

Dziennik Ustaw

Dz.U.1960.50.294

Akt obowiązujący
Wersja od: 19 lutego 2008 r.
Artykuł  8
1.
Paszport zwierzęcy powinien zawierać: nazwę miejscowości pochodzenia zwierząt, gromady, powiatu i województwa w Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej, a miejscowości pochodzenia zwierząt, gminy, powiatu i ludowej republiki w Federacyjnej Ludowej Republice Jugosławii, jak również ilość, gatunek i dokładny opis zwierząt z podaniem znaków szczególnych i znakowania oraz nazwisko posiadacza zwierząt. W paszporcie zwierzęcym powinno być ponadto zaznaczone, że miejscowość pochodzenia jest wolna od zaraźliwych chorób zwierzęcych podlegających obowiązkowi zgłaszania oraz że zwierzęta przebywały w niej nieprzerwanie co najmniej 21 dni przed załadowaniem.
2.
Dla zwierząt jednokopytowych, bydła i bawołów wydaje się paszport zwierzęcy dla każdej sztuki oddzielnie. Dla kóz, owiec i świń mogą być wydawane również wspólne paszporty zwierzęce, jeżeli zwierzęta należą do tego samego gatunku, pochodzą z tej samej zagrody oraz mają być przesłane tym samym środkiem przewozowym i do tego samego miejsca przeznaczenia.
3.
Ważność paszportu zwierzęcego określa się na 10 dni. Jeżeli termin ten upłynie przed przybyciem zwierząt do stacji granicznej, państwowy lekarz weterynarii może przedłużyć ważność paszportu zwierzęcego na 10 następnych dni, pod warunkiem, że przy ponownym badaniu zwierząt nie zostaną stwierdzone jakiekolwiek objawy wzbudzające podejrzenie choroby zaraźliwej i że wynik powtórnego badania zostanie odnotowany w tym paszporcie.