Art. 7. - Hiszpania-Polska. Umowa o wzajemnej ochronie informacji niejawnych. Madryt.2006.04.18. Warszawa.2006.05.24.

Dziennik Ustaw

Dz.U.2007.141.994

Akt obowiązujący
Wersja od: 1 kwietnia 2007 r.
Artykuł  7

Wizyty

1.
Wizyty obywateli jednej Strony u drugiej Strony, łączące się z dostępem do informacji niejawnych, są uzależnione od uzyskania uprzedniego pisemnego zezwolenia, udzielonego przez właściwy organ bezpieczeństwa Strony przyjmującej.
2.
Wizyty obywateli strony trzeciej, łączące się z dostępem do informacji niejawnych, będą jedynie możliwe za pisemną zgodą strony wytwarzającej.
3.
Właściwy organ bezpieczeństwa Strony wysyłającej powinien poinformować właściwy organ bezpieczeństwa Strony przyjmującej o spodziewanym przybyciu osób z wizytą, zgodnie z procedurami określonymi w ustępach 4-11 niniejszego artykułu. Procedury te mogą zostać zmienione na podstawie pisemnej zgody właściwych organów bezpieczeństwa obu Stron.
4.
Wizyty łączące się z dostępem do informacji niejawnych będą dozwolone przez jedną Stronę osobom przybywającym od drugiej Strony tylko, jeżeli:
a)
osobom tym zostało wydane odpowiednie poświadczenie bezpieczeństwa przez właściwy organ bezpieczeństwa lub inny odpowiedni organ Strony wysyłającej;
b)
osoby te będą upoważnione do uzyskiwania lub dostępu do informacji niejawnych zgodnie z prawem i regulacjami wewnętrznymi swojej Strony.
5.
Właściwy organ bezpieczeństwa Strony wysyłającej poinformuje właściwy organ bezpieczeństwa Strony przyjmującej o planowanej wizycie w drodze wniosku o wizytę, który powinien zostać otrzymany z wyprzedzeniem co najmniej dwudziestu pięciu (25) dni roboczych przed terminem wizyty lub pierwszej z wizyt powtarzających się.
6.
W nagłych przypadkach wniosek o wizytę może być otrzymany z wyprzedzeniem co najmniej pięciu (5) dni roboczych.
7.
Wniosek o wizytę zawiera:
a)
imię i nazwisko osoby przybywającej z wizytą, miejsce i datę urodzenia, obywatelstwo, numer paszportu lub dowodu osobistego;
b)
nazwę przedsiębiorstwa, spółki lub organizacji, którą reprezentuje lub do której przynależy;
c)
nazwę i adres przedsiębiorstwa, spółki lub organizacji, która będzie odwiedzana;
d)
potwierdzenie poświadczenia bezpieczeństwa osoby odwiedzającej i jego ważności;
e)
przedmiot i cel wizyty lub wizyt;
f)
spodziewaną datę i czas trwania wizyty lub wizyt, o które wnioskowano. W przypadku powtarzających się wizyt powinien zostać określony całkowity czas trwania wizyt;
g)
nazwę i numer telefonu punktu kontaktowego w przedsiębiorstwie/jednostce organizacyjnej, która będzie odwiedzana, wcześniejsze kontakty i wszelkie informacje użyteczne do uzasadnienia wizyty lub wizyt.
8.
Ważność upoważnienia do wizyty, w przypadku wizyt powtarzających się, nie powinna przekraczać dwunastu (12) miesięcy.
9.
Właściwy organ bezpieczeństwa Strony przyjmującej poinformuje pełnomocników do spraw ochrony informacji niejawnych przedsiębiorstwa, jednostki organizacyjnej lub organizacji, która będzie odwiedzana, o danych osób wyznaczonych do wizyty.
10.
Informacje niejawne dostępne w czasie wizyty będą chronione zgodnie z postanowieniami niniejszej Umowy.
11.
Każda Strona zagwarantuje ochronę danych osobowych osób przybywających z wizytą, zgodnie z odpowiednim prawem i regulacjami wewnętrznymi.