Art. 4. - EAK-Polska. Porozumienie o współpracy w dziedzinie badania i użytkowania przestrzeni kosmicznej do celów pokojowych. Warszawa.2002.01.24.

Dziennik Ustaw

Dz.U.2003.73.662

Akt obowiązujący
Wersja od: 22 listopada 2002 r.
Artykuł  4

Zasady realizacji

1.
Rząd Rzeczypospolitej Polskiej wyznaczy właściwy organ do koordynacji działań dotyczących wykonywania niniejszego porozumienia i podejmowania kroków wspomagających dalszy rozwój współpracy. Ten organ wraz z wyznaczonym przez Agencję punktem kontaktowym będą stanowić normalną drogę przekazywania przez Strony propozycji dotyczących współpracy.
2.
Wspólne grupy robocze mogą być powoływane do szczegółowej oceny propozycji współpracy w obszarach określonych przez Strony oraz w celu przedstawiania Stronom zaleceń. Przedstawiciele użytkowników lub firm przemysłowych mogą być, za zgodą Stron i na warunkach ustalonych między Stronami i obserwatorami, zapraszani w charakterze obserwatorów do uczestnictwa w spotkaniach grup.
3.
Jeżeli Strony określą obopólnie interesujący projekt, podejmą rozmowy i uzgodnią szczegółowe porozumienia wykonawcze, obejmujące aspekty techniczne, terminy, prawa i obowiązki każdej ze Stron, naukowe i techniczne efekty oraz inne niezbędne postanowienia. Takie porozumienia wykonawcze mogą przewidywać udział firm przemysłowych względnie innych partnerów, stosownie do przedsięwzięcia. Organ wyznaczony zgodnie z ustępem 1 będzie upoważniony do zawierania takich porozumień w imieniu Rządu.
4.
Dla oceny postępu w realizacji niniejszego porozumienia mogą być zwoływane specjalne spotkania przedstawicieli Stron, wyznaczonych zgodnie z ustępem 1, w których w razie potrzeby mogą uczestniczyć eksperci.
5.
W celu wykonania zobowiązań wynikających z niniejszego porozumienia, z zastrzeżeniem warunków finansowych zawartych w porozumieniach wykonawczych, o których mowa w ustępie 3, każda ze Stron, jako generalną zasadę przyjmuje, iż pokrywać będzie we własnym zakresie koszty realizacji niniejszego porozumienia.