Art. 5. - EAK-Polska. Porozumienie o Europejskim Państwie Współpracującym. Warszawa.2007.04.27.

Dziennik Ustaw

Dz.U.2008.154.959

Akt utracił moc
Wersja od: 28 kwietnia 2008 r.
Artykuł  5
5.1.
Rzeczpospolita Polska i Agencja będą wymieniały między sobą informacje dotyczące:
a)
zakresu i planowania swoich bieżących i przyszłych programów kosmicznych;
b)
zagadnień o charakterze naukowym i technicznym wynikających z ich działalności dotyczącej przestrzeni kosmicznej. Rząd Rzeczypospolitej Polskiej będzie w szczególności otrzymywał raporty publikowane i udostępniane przez Agencję, jak również informacje odnoszące się do rozwoju programów Agencji.
5.2.
Przy udostępnianiu informacji otrzymywanych od Agencji, w każdym przypadku Rząd Rzeczypospolitej Polskiej będzie przestrzegał wszelkich praw własności związanych z treścią informacji. Ponadto Rząd Rzeczypospolitej Polskiej nie będzie rozpowszechniał informacji uznanych za niejawne w porozumieniu o ochronie informacji niejawnych, które zostanie podpisane pomiędzy nim a Agencją, albo które nie są w inny sposób powszechnie dostępne poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej i Państw Członkowskich Agencji, bezpośrednio, albo przez pośredników działających na lub poza tymi terytoriami.
5.3.
Rząd Rzeczypospolitej Polskiej nie będzie zobowiązany do przekazywania jakiejkolwiek informacji otrzymanej poza Agencją, jeżeli uzna, że przekazanie takiej informacji będzie sprzeczne z interesami wynikającymi z porozumień zawartych ze stronami trzecimi albo z warunkami, na jakich taka informacja została pozyskana.
5.4.
Rząd Rzeczypospolitej Polskiej i Agencja dokonywały będą, w zależności od potrzeb, wymiany ekspertów w celu realizacji działań będących w zakresie działania Agencji, zgodnie z prawem i uregulowaniami związanymi z wjazdem, pobytem lub wyjazdem z Polski.
5.5.
Na wzajemnie uzgodnionych warunkach Rząd Rzeczypospolitej Polskiej będzie miał dostęp do programów i stypendiów Agencji dla młodych naukowców.
5.6.
W przypadku, gdy Rząd Rzeczypospolitej Polskiej i Agencja uczestniczą w międzynarodowych organizacjach, konferencjach i zebraniach związanych z działalnością dotyczącą przestrzeni kosmicznej, będą one konsultowały się w sprawach będących przedmiotem wspólnego zainteresowania i będą dążyły, w odpowiednim zakresie, do harmonizacji swych stanowisk w sprawach, które mogą mieć znaczenie dla wdrażania ich wspólnych programów i działań odnoszących się do przestrzeni kosmicznej.