Rozdział 6 - Ewidencja tymczasowo aresztowanych, skazanych i ukaranych - Czynności administracyjne związane z wykonywaniem tymczasowego aresztowania oraz kar i środków przymusu skutkujących pozbawienie wolności oraz dokumentowanie tych czynności.

Dziennik Ustaw

Dz.U.2004.15.142

Akt utracił moc
Wersja od: 3 lutego 2004 r.

Rozdział  6

Ewidencja tymczasowo aresztowanych, skazanych i ukaranych

§  63.
1.
Tymczasowo aresztowanemu, skazanemu i ukaranemu, przyjętemu do jednostki penitencjarnej zakłada się akta osobowe część "A" i część "B", książkę zdrowia, kartę identyfikacyjną oraz kartę ewidencji widzeń.
2.
Osadzonego przyjętego lub przetransportowanego rejestruje się w dokumentach ewidencyjnych.
3.
Dane niezbędne do dokonania czynności wymienionych w ust. 1 i 2 uzyskuje się z dokumentów dostępnych osobie przyjmującej. Mogą być one poszerzone o informacje uzyskane od osoby przyjmowanej.
4.
Dane o osadzonych oraz ich aktualizacje przekazuje się do Centralnego Zarządu każdego dnia roboczego w oparciu o program komputerowy zatwierdzony do użytkowania przez Dyrektora Generalnego Służby Więziennej.
5.
Dane wprowadza się do systemu informatycznego w pełnym zakresie wymaganym przez program, o którym mowa w ust. 4. Dane o osadzonych oraz wykonywanych wobec nich wyrokach i postanowieniach w przedmiocie tymczasowego aresztowania powinny być w pełni zgodne z danymi zawartymi w dokumentach.
6.
Pliki z danymi przesyła się w formie elektronicznej, w postaci zaszyfrowanej, z żądaniem potwierdzenia odbioru. Sposób przesyłania i szyfrowania plików określa Dyrektor Generalny Służby Więziennej.
7.
W wypadku braku potwierdzenia, o którym mowa w ust. 6, do końca dnia następującego po dniu wysłania pliku należy ponownie wysłać plik z danymi.
§  64.
Cudzoziemca będącego obywatelem dwóch lub więcej państw ewidencjonuje się jako obywatela tego państwa, którego dokument podróży stanowił podstawę wjazdu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, chyba że w postanowieniu lub wyroku stanowiącym podstawę wykonywania pozbawienia wolności ustalono inaczej.
§  65.
1.
Orzeczenia, a także inne dokumenty związane z wykonywaniem tymczasowego aresztowania oraz kar i środków przymusu przechowuje się w aktach osobowych część "A".
2.
W aktach osobowych część "A" wydziela się:
1)
dział pierwszy, do którego włącza się dokumenty związane z zatrzymaniem, przyjęciem, przedłużaniem tymczasowego aresztowania, izolowaniem tymczasowo aresztowanych od siebie, obliczaniem okresu wykonywania kary, wydaniem wyroku łącznego oraz zwolnieniem, zawiadomienia o przekazaniu sprawy do dyspozycji innego organu i skazaniu oraz podlegające wykonaniu orzeczenia, a także postanowienie, o którym mowa w art. 223 § 1 k.k.w.;
2)
dział drugi, do którego włącza się dokumenty dotyczące transportowania, wydawania do udziału w czynnościach procesowych oraz widzeń;
3)
dział trzeci, do którego włącza się pozostałe dokumenty urzędowe dotyczące osadzonego;
4)
dział czwarty, w którym ewidencjonuje się wykorzystane przez skazanego lub ukaranego przepustki wymienione w art. 91 pkt 7, art. 92 pkt 9 oraz art. 138 § 1 pkt 7 i 8 k.k.w., a także czasowe pobyty w innej jednostce penitencjarnej, oraz do którego włącza się zezwolenia na opuszczenie jednostki penitencjarnej udzielone na podstawie art. 141a § 1 k.k.w. i art. 1059 k.p.c.
3.
Przesłaną przez Centralny Zarząd "Kartę informacyjną" włącza się do akt przed działem pierwszym.
4.
Dokumenty włączane do akt odnotowuje się w spisach zawartości akt, zakładanych osobno dla każdej ze spraw w dziale pierwszym oraz osobno dla działu drugiego, trzeciego i czwartego. Przed dołączeniem dokumentów ustala się, w szczególności na podstawie sygnatury akt prokuratorskich, czy dotyczą danej sprawy.
5.
Do akt osobowych część "A" wkleja się zdjęcie osadzonego. Zdjęcie podlega uaktualnieniu, jeżeli jest to uzasadnione zmianą wyglądu osadzonego.
§  66.
1.
W wypadku przyjęcia osadzonego, który dokonał ucieczki albo korzystał z przepustki lub przerwy w wykonaniu kary, do jednostki penitencjarnej niedysponującej jego aktami osobowymi należy:
1)
założyć zastępcze akta osobowe, które prowadzi się w sposób określony w § 65;
2)
odnotować w nich, po dokonaniu czynności określonych w § 27 ust. 2 pkt 3 lub § 28 ust. 1, tymczasowe aresztowania i kary podlegające wykonaniu;
3)
spowodować przesłanie uprzednio założonych akt osobowych do jednostki penitencjarnej, w której osadzony obecnie przebywa;
4)
włączyć dokumenty znajdujące się w zastępczych aktach do odpowiednich działów otrzymanych akt;
5)
połączyć obydwie obwoluty akt osobowych część "A" w sposób umożliwiający odczytanie poczynionych na nich adnotacji.
2.
Przepis ust. 1 stosuje się odpowiednio, gdy:
1)
osadzony został doprowadzony do aresztu śledczego w związku z inną sprawą;
2)
po założeniu akt osobowych część "A" okaże się, że przyjęty osadzony pozostaje w ewidencji innej jednostki penitencjarnej.
§  67.
1.
Zastępcze akta osobowe zakłada się również w razie wydania z jednostki penitencjarnej właściwych akt osobowych.
2.
Zastępcze akta likwiduje się po zwrocie właściwych akt. Obwolutę właściwych akt uzupełnia się informacjami odnotowanymi na obwolucie zastępczych akt, a przechowywane w nich dokumenty włącza się do odpowiednich działów właściwych akt.
§  68.
1.
Sposób prowadzenia:
1)
akt osobowych część "B" regulują przepisy w sprawie sposobów prowadzenia oddziaływań penitencjarnych w zakładach karnych i aresztach śledczych;
2)
akt osobowych część "C" regulują przepisy w sprawie szczegółowych zasad zatrudniania skazanych;
3)
książki zdrowia regulują przepisy w sprawie rodzajów dokumentacji medycznej oraz sposobu jej prowadzenia i udostępniania w zakładach opieki zdrowotnej dla osób pozbawionych wolności.
2.
Do założonej książki zdrowia dołącza się dokumenty medyczne wymienione w § 38 ust. 3, odnotowując je na czwartej stronie okładki książki.
3.
Zakładaną kartę identyfikacyjną wypełnia się w całości.
4.
Założone akta osobowe część "B" przekazuje się działowi penitencjarnemu, książkę zdrowia - zakładowi opieki zdrowotnej dla osób pozbawionych wolności, a kartę identyfikacyjną - działowi ochrony. Akta osobowe część "A" i karta ewidencji widzeń pozostają w dziale ewidencji.
§  69.
1.
W jednostkach penitencjarnych prowadzi się następujące dokumenty ewidencyjne:
1)
księgę główną osadzonych;
2)
skorowidz alfabetyczny osadzonych;
3)
skorowidz rozmieszczenia tymczasowo aresztowanych, zwany dalej "skorowidzem ruchomym";
4)
książkę ruchu osadzonych, zwaną dalej "książką ruchu";
5)
karty identyfikacyjne;
6)
karty ewidencji widzeń;
7)
rejestr orzeczeń oczekujących na wykonanie;
8)
rejestr skazanych i ukaranych korzystających z przerwy w wykonaniu kary;
9)
rejestr wydanych akt osobowych;
10)
rejestr korespondencji urzędowej doręczonej osadzonym, zwany dalej "rejestrem korespondencji";
11)
rejestr osadzonych wydanych poza teren jednostki penitencjarnej;
12)
kalendarz terminów czynności procesowych;
13)
kalendarz zwolnień skazanych;
14)
kalendarz zwolnień tymczasowo aresztowanych.
2.
Dokumenty wymienione w ust. 1 pkt 2, 3, 7, 8, 11 i 12 prowadzi się w formie zbioru danych zgromadzonych w systemie informatycznym opartym na programie komputerowym, o którym mowa w § 63 ust. 4.
3.
Na wniosek kierownika dyrektor może wyrazić zgodę na prowadzenie dokumentów także w innej formie.
§  70.
1.
Do księgi głównej osadzonych wpisuje się podstawowe dane o osobach przyjmowanych lub przetransportowanych do jednostki penitencjarnej, w takiej kolejności, w jakiej osoby te przybyły do jednostki.
2.
W księdze głównej odnotowuje się:
1)
numer ewidencyjny osadzonego, składający się z liczby porządkowej łamanej przez dwie ostatnie cyfry roku przyjęcia lub przetransportowania osadzonego do danej jednostki penitencjarnej;
2)
datę i godzinę przyjęcia lub przetransportowania osadzonego do danej jednostki penitencjarnej:
3)
informację, czy do danej jednostki penitencjarnej osadzony zgłosił się, został doprowadzony, czy został przetransportowany;
4)
nazwisko, imię, imię ojca i datę urodzenia osadzonego;
5)
informację o wykonywanym w dniu przyjęcia tymczasowym aresztowaniu, środku przymusu albo wykonywanej karze, nazwę organu, który zarządził osadzenie, sygnaturę akt, kwalifikację prawną czynu i wymiar środka lub kary;
6)
datę i informację o powodzie opuszczenia jednostki penitencjarnej.
3.
W wypadku gdy osadzony zbiegł albo w wyznaczonym terminie nie powrócił z przepustki, w księdze głównej odnotowuje się datę i powód opuszczenia jednostki penitencjarnej oraz termin upływu stosowania tymczasowego aresztowania, a w wypadku skazanego lub ukaranego - ilość dni pozostałych do końca kary, jeżeli do przewidywanego terminu zwolnienia pozostaje ich mniej niż 14.
4.
Adnotacje, o których mowa w ust. 3, podlegają anulowaniu po doprowadzeniu lub zgłoszeniu się osadzonego lub uzupełnia się je o datę i informację o:
1)
zgonie, zwolnieniu albo skreśleniu z ewidencji, w trybie określonym w § 128 ust. 2 lub § 129 ust. 1;
2)
przesłaniu akt osobowych do innej jednostki penitencjarnej w związku z ujęciem lub zgłoszeniem się osadzonego.
5.
Jeżeli osadzony był przetransportowany, w księdze głównej zamiast informacji, o których mowa w ust. 2 pkt 3 i 6, wpisuje się nazwę aresztu śledczego lub zakładu karnego, z którego albo do którego nastąpiło przetransportowanie.
6.
W kolejnym roku kalendarzowym kontynuuje się zapisy w dotychczas prowadzonej księdze głównej, z tym że numery ewidencyjne osobom przybyłym nadaje się, począwszy od liczby porządkowej "1". W wypadku wypełnienia całej księgi zakłada się jej kolejny tom, wpisując na stronie tytułowej numer kolejny tomu oraz datę założenia.
7.
W razie czasowego pobytu w jednostce penitencjarnej osadzonego skierowanego w celu udzielenia mu natychmiastowej pomocy lekarskiej, a ujętego w ewidencji innego aresztu śledczego lub zakładu karnego, księgę główną wypełnia się jak po przetransportowaniu, z tym że zamiast adnotacji wymienionej w ust. 2 pkt 5 dokonuje się wpisu "czasowy pobyt w związku z leczeniem". Czasowy pobyt nie może przekraczać 7 dni. W księdze głównej jednostki, która skierowała osadzonego, zamiast adnotacji wymienionej w ust. 2 pkt 6 dokonuje się wpisu "przebywa od dnia ... w ... w związku z leczeniem", który podlega anulowaniu po powrocie osadzonego.
8.
Po dokonaniu formalności powodujących skreślenie osadzonego z ewidencji jednostki, w której uprzednio przebywał, i ujęcie w ewidencji jednostki czasowego pobytu, wpisy podlegają uzupełnieniu odpowiednio o dane wymienione w ust. 2 pkt 5 lub 6. Na obwolucie akt osobowych część "A" i "B" jako datę przetransportowania odnotowuje się datę przybycia osadzonego na leczenie.
9.
Przepisy ust. 7 i 8 stosuje się odpowiednio w wypadku czasowego pobytu osadzonego w jednostce penitencjarnej, uzasadnionego innymi ważnymi przyczynami.
10.
Księga główna powinna mieć strony ponumerowane oraz zabezpieczone w sposób chroniący przed ich usunięciem lub wymianą. Liczbę kart poświadcza się na ostatniej stronie księgi.
§  71.
1.
O pobycie osadzonych w jednostce penitencjarnej w związku z przerwą w transportowaniu czyni się adnotację w książce przebiegu służby dowódcy zmiany. Adnotacja powinna zawierać w szczególności imię, nazwisko i numer legitymacji służbowej dowódcy konwoju, numer rejestracyjny samochodu, liczbę transportowanych osadzonych, czas i powód ich pobytu oraz nazwę jednostki, do której konwój się udaje.
2.
Przepis ust. 1 stosuje się odpowiednio do transportowania przez organ doprowadzający osadzonych, którzy są ujęci w wykazie transportowym sporządzonym przez jednostkę penitencjarną.
§  72.
1.
W skorowidzu alfabetycznym osadzonych odnotowuje się:
1)
datę przyjęcia lub przetransportowania;
2)
nazwisko, imię i imię ojca;
3)
numer ewidencyjny;
4)
datę i powód opuszczenia jednostki penitencjarnej.
2.
Skorowidz alfabetyczny zakłada się na początku każdego roku kalendarzowego.
3.
Przepisy § 70 ust. 3-9 stosuje się odpowiednio.
§  73.
1.
W skorowidzu ruchomym ewidencjonuje się - według miejsc zakwaterowania - tymczasowo aresztowanych, względem których nie stosuje się przepisów o wykonywaniu kary pozbawienia wolności.
2.
W skorowidzu ruchomym odnotowuje się:
1)
nazwisko, imię, imię ojca, datę urodzenia tymczasowo aresztowanego;
2)
informację o uprzednim odbywaniu kary pozbawienia wolności;
3)
nazwę organu dysponującego i sygnaturę akt;
4)
nazwisko, imię, imię ojca osoby powiązanej podlegającej izolowaniu;
5)
informację o konieczności oddzielnego osadzenia z przyczyn określonych w art. 212 § 1 pkt 1 k.k.w.;
6)
informację o używaniu przez tymczasowo aresztowanego wyrobów tytoniowych.
3.
Jeżeli liczba osadzonych, o których mowa w ust. 2 pkt 4, uniemożliwia odnotowywanie w skorowidzu ruchomym ich danych osobowych, zamiast tych danych odnotowuje się symbol grupy osób powiązanych.
4.
W wypadku posługiwania się symbolem grupy osób powiązanych dane osobowe tymczasowo aresztowanych wchodzących w skład tej grupy odnotowuje się w odrębnym rejestrze.
§  74.
1.
W książce ruchu oblicza się, według stanu na godzinę 2400, codzienny ogólny stan liczbowy osadzonych, stan liczbowy według miejsc ich aktualnego pobytu oraz liczbę osadzonych, którzy przybyli lub opuścili jednostkę penitencjarną w ciągu doby.
2.
Ogólny stan liczbowy osadzonych dowódca zmiany uzgadnia, po rozpoczęciu oraz przed zakończeniem pracy administracji jednostki penitencjarnej, z kierownikiem. Dokonane uzgodnienia, z uwzględnieniem późniejszego ruchu osadzonych, stanowią podstawę sprawdzania ich stanu faktycznego w czasie apelu porannego i wieczornego.
§  75.
1.
W karcie identyfikacyjnej zamieszcza się zdjęcie osadzonego oraz odnotowuje podstawowe dane umożliwiające sprawdzenie jego tożsamości. Zdjęcie podlega uaktualnieniu, jeżeli jest to uzasadnione zmianą wyglądu osadzonego.
2.
Karty identyfikacyjne przechowuje funkcjonariusz działu ochrony pełniący służbę w oddziale mieszkalnym.
§  76.
1.
W karcie ewidencji widzeń odnotowuje się widzenia na terenie jednostki penitencjarnej wykorzystane przez skazanych, ukaranych oraz tymczasowo aresztowanych, względem których stosuje się przepisy o wykonywaniu kary pozbawienia wolności.
2.
W wypadku gdy karta jest prowadzona w formie zbioru danych, zgromadzonych w systemie komputerowym, podlega ona wydrukowaniu przy przetransportowaniu, zwolnieniu lub skreśleniu osadzonego z ewidencji.
§  77.
1.
W rejestrze orzeczeń oczekujących na wykonanie odnotowuje się, w układzie alfabetycznym, dane o skazanych i ukaranych, którzy mają zgłosić się do odbycia kary.
2.
Podstawą dokonania adnotacji jest przesłanie przez sąd podlegającego wykonaniu wyroku wraz z informacją o wyznaczonym terminie zgłoszenia się skazanego lub ukaranego do odbycia kary. Przepisy § 24 ust. 1 i 3 stosuje się odpowiednio.
3.
W wypadkach wymienionych w § 5 ust. 1, § 62, a także w razie otrzymania postanowienia o odroczeniu wykonania kary pozbawienia wolności lub zawieszeniu postępowania wykonawczego, otrzymane dokumenty zwraca się do właściwego sądu, podając przyczynę zwrotu.
4.
Przed dokonaniem adnotacji w rejestrze sprawdza się, czy skazany lub ukarany, którego orzeczenie dotyczy, nie przebywa już w danym areszcie śledczym. Przepisy § 66 ust. 1 pkt 4 i 5 stosuje się odpowiednio.
5.
W razie niezgłoszenia się skazanego lub ukaranego do odbycia kary albo nieprzyjęcia go do jednostki penitencjarnej, zawiadamia się o tym właściwy sąd. Zawiadomienie wysyła się trzeciego dnia roboczego od wyznaczonego terminu zgłoszenia się. Orzeczenie oczekujące na wykonanie zwraca się po upływie jednego roku od wyznaczonego przez ten sąd terminu.
6.
Po przyjęciu każdego osadzonego sprawdza się, czy figuruje on w rejestrze wymienionym w ust. 1.
§  78.
1.
W rejestrze skazanych i ukaranych, korzystających z przerwy w wykonaniu kary, odnotowuje się, w układzie alfabetycznym, dane o skazanych i ukaranych, którzy mają zgłosić się po przerwie w wykonaniu kary.
2.
Podstawą dokonania adnotacji jest zawarte w aktach osobowych część "A" postanowienie sądu penitencjarnego o udzieleniu przerwy w wykonaniu kary.
3.
Przed dokonaniem adnotacji sprawdza się, czy skazany lub ukarany, którego akta wpłynęły z innej jednostki penitencjarnej, nie przebywa już w danym areszcie śledczym. Przepisy § 66 ust. 1 pkt 4 i 5 stosuje się odpowiednio.
4.
Jeżeli skazany lub ukarany, pomimo przesłania sądowi penitencjarnemu dokumentów, o których mowa w § 37 ust. 4 oraz w § 126 ust. 1 pkt 2, nadal nie zgłosił się lub nie został doprowadzony, następne zawiadomienia wysyła się co 6 miesięcy.
5.
Jeżeli w postanowieniu o udzieleniu przerwy nie wyznaczono terminu, do którego ma ona trwać, pierwsze zawiadomienie o niezgłoszeniu się skazanego lub ukaranego wysyła się do sądu penitencjarnego po upływie jednego roku od daty zwolnienia. Następne zawiadomienia wysyła się co 6 miesięcy.
6.
Przy przyjęciu każdego osadzonego sprawdza się, czy figuruje on w rejestrze wymienionym w ust. 1. Jeżeli w jednostce penitencjarnej znajdują się akta tego osadzonego zwolnionego uprzednio na przerwę w wykonaniu kary, dokumenty niezbędne do przyjęcia włącza się do tych akt.
§  79.
1.
W rejestrze wydanych akt osobowych odnotowuje się dane osobowe osadzonych, których akta osobowe część "A" zostały czasowo przekazane z działu ewidencji innym służbom jednostki penitencjarnej.
2.
W wypadku jednorazowego przekazania większej liczby akt, w szczególności na posiedzenie sądu penitencjarnego lub komisji penitencjarnej, może być sporządzony ich wykaz.
§  80.
1.
W rejestrze korespondencji odnotowuje się przesyłki z korespondencją urzędową przesyłaną bez zwrotnych pokwitowań odbioru, zwanych dalej "potwierdzeniami odbioru", a podlegające doręczeniu adresatom.
2.
Otrzymanie przesyłki z korespondencją osadzony potwierdza w rejestrze datą oraz czytelnym podpisem zawierającym imię i nazwisko. Doręczenie przesyłki doręczający potwierdza podpisem.
3.
Jeżeli doręczana korespondencja nie podlega cenzurze, w rejestrze zamieszcza się dane, które można odnotować bez otwarcia przesyłki.
§  81.
1.
W rejestrze osadzonych wydanych poza teren jednostki penitencjarnej odnotowuje się dane o osadzonych wydanych:
1)
do innego państwa w charakterze świadka w toczącym się postępowaniu karnym;
2)
w celu umieszczenia w pomieszczeniu Policji;
3)
organowi doprowadzającemu w celu umieszczenia w odpowiednim zakładzie leczniczym w związku z leczeniem albo badaniem psychiatrycznym połączonym z obserwacją.
2.
Dyrektor powiadamia sędziego penitencjarnego oraz organ, który wystawił nakaz wydania, jeżeli osadzony, o którym mowa w ust. 1, nie zostanie doprowadzony do jednostki penitencjarnej w wyznaczonym terminie.
§  82.
1.
W kalendarzu zwolnień skazanych odnotowuje się dane osobowe wszystkich skazanych i ukaranych, którym termin końca kary lub środka przymusu upływa w danym roku kalendarzowym. Adnotacji dokonuje się na stronie odpowiadającej terminowi końca kary.
2.
Dane osobowe skazanego lub ukaranego, kończącego w danym roku kalendarzowym kilka kar lub środków przymusu, odnotowuje się na stronach odpowiadających terminowi końca każdej z kar.
3.
Dane osobowe skazanych i ukaranych, którzy zbiegli albo w wyznaczonym terminie nie powrócili z przepustki, oraz zmarłych albo przetransportowanych, skreśla się z kalendarza. Przyczynę skreślenia odnotowuje się w rubryce "uwagi".
4.
Przepis ust. 3 stosuje się odpowiednio w wypadku korzystania przez ukaranego z przepustki udzielonej na podstawie art. 1059 k.p.c.
5.
Dane osobowe skazanych i ukaranych, którzy podlegają zwolnieniu przed terminem albo którym termin końca kary lub środka przymusu uległ zmianie, skreśla się z poszczególnych stron kalendarza. Przyczynę skreślenia odnotowuje się w rubryce "uwagi". Prawidłowość skreślania potwierdza czytelnym podpisem osoba, która dokonała korekty.
6.
Do kalendarza wpisuje się także wstępnie ustalony termin końca kary, o którym mowa w § 48. Przepisy ust. 1-3 i 5 stosuje się odpowiednio.
7.
O zbliżającym się wstępnie ustalonym terminie końca kary powiadamia się sąd, który wydał wyrok, a kopią tego powiadomienia - sędziego penitencjarnego. Powiadomienie przesyła się na miesiąc przed upływem tego terminu.
8.
Do kalendarza wpisuje się ponadto dane osobowe wszystkich skazanych i ukaranych, w stosunku do których wpłynęły dokumenty skutkujące zwolnienie w danej sprawie przed terminem końca kary lub środka przymusu. Adnotacji dokonuje się na stronie odpowiadającej terminowi zwolnienia.
9.
Kalendarz zakłada się nie później niż 1 grudnia roku poprzedzającego rok, którego kalendarz dotyczy.
§  83.
1.
W kalendarzu zwolnień tymczasowo aresztowanych odnotowuje się dane osobowe wszystkich osadzonych, którym termin tymczasowego aresztowania określony w postanowieniu o jego zastosowaniu, przedłużeniu albo oznaczeniu terminu jego stosowania upływa w danym roku kalendarzowym. Adnotacji dokonuje się na stronie odpowiadającej terminowi upływu tymczasowego aresztowania.
2.
Przepis ust. 1 stosuje się odpowiednio w razie poszukiwania listem gończym w innej sprawie osoby już przebywającej w jednostce penitencjarnej. Czas trwania tymczasowego aresztowania określony w postanowieniu o jego zastosowaniu liczy się od dnia wpływu tego postanowienia, wraz z nakazem przyjęcia, do jednostki, w ewidencji której osoba ta pozostaje.
3.
W wypadku otrzymania odpisu postanowienia o przedłużeniu tymczasowego aresztowania, w którym terminu jego trwania nie oznaczono, albo zawiadomienia o skazaniu wyrokiem prawomocnym lub odpisu prawomocnego wyroku wraz z nakazem przyjęcia, adnotację w kalendarzu dotyczącą tej sprawy skreśla się. Przyczynę skreślenia odnotowuje się w rubryce "uwagi".
4.
W szczególnie uzasadnionym wypadku postanowienie o przedłużeniu tymczasowego aresztowania albo zawiadomienie o skazaniu wyrokiem prawomocnym lub prawomocny wyrok wraz z nakazem przyjęcia, mogą być przesłane telefaksem; w takim wypadku sąd przesyła bezzwłocznie odpis postanowienia albo wyroku.
5.
Jeżeli dokumenty wymienione w ust. 4 zostały przesłane tylko dyrektorowi aresztu śledczego, ich treść, przed upływem terminu, do którego aresztowanie miało trwać, podaje się do wiadomości osadzonemu, którego dotyczą.
6.
Przepisy § 82 ust. 2, 3, 5 i 9 stosuje się odpowiednio, z tym że nie skreśla się z kalendarza danych osobowych tymczasowo aresztowanych, którzy zbiegli albo w wyznaczonym terminie nie powrócili z przepustki.
7.
Do kalendarza wpisuje się ponadto dane osobowe wszystkich tymczasowo aresztowanych, w stosunku do których wpłynęły dokumenty skutkujące zwolnienie w danej sprawie przed upływem terminu stosowania tymczasowego aresztowania. Adnotacji dokonuje się na stronie odpowiadającej terminowi zwolnienia.
§  84.
W kalendarzu terminów czynności procesowych odnotowuje się dane osobowe wszystkich osadzonych, wobec których wpłynęły nakazy wydania określające terminy ich udziału w czynnościach procesowych dokonywanych poza terenem jednostki penitencjarnej. Adnotację czyni się na stronie odpowiadającej terminowi planowanej czynności.
§  85.
Po otrzymaniu zawiadomienia o wyroku skazującym sądu pierwszej instancji tymczasowo aresztowanego ewidencjonuje się jako skazanego; przepisu nie stosuje się, jeżeli wobec tymczasowo aresztowanego nie mogą być stosowane przepisy o wykonywaniu kary pozbawienia wolności.
§  86.
1.
W wypadku uchylenia wyroku skazującego sądu pierwszej instancji wobec osoby, o której mowa w § 85, ewidencjonuje się ją jako tymczasowo aresztowaną.
2.
Jako osobę tymczasowo aresztowaną ewidencjonuje się także osobę:
1)
pozbawioną wolności na terytorium innego państwa, czasowo wydaną w celu złożenia zeznań w charakterze świadka lub dokonania z jej udziałem innej czynności procesowej przed polskim sądem lub prokuratorem w toczącym się postępowaniu karnym;
2)
posiadającą obywatelstwo polskie, a skazaną przez sąd państwa obcego lub Międzynarodowy Trybunał Karny i przekazaną w celu wykonania kary pozbawienia wolności w Rzeczypospolitej Polskiej - do czasu skierowania do wykonania prawomocnego orzeczenia sądu okręgowego, określającego podlegającą wykonaniu karę pozbawienia wolności.
3.
W wypadku gdy po wydaniu wyroku skazującego sądu pierwszej instancji tymczasowo aresztowany nie wyraził zgody na stosowanie względem niego przepisów o wykonywaniu kary pozbawienia wolności, zawiadomienie o tym przesyła się do organu dysponującego.
§  87.
Dopuszczalne jest sporządzanie przez jednostki penitencjarne we własnym zakresie druków, pod warunkiem że zawierają one zakres informacji nie mniejszy niż przewidziany we wzorze zawiadomień ustalonym przez Dyrektora Generalnego Służby Więziennej.