Rozdział 6 - Przepisy szczególne dotyczące prac w zajezdniach trolejbusowych. - Bezpieczeństwo i higiena pracy w komunalnych przedsiębiorstwach komunikacyjnych.

Dziennik Ustaw

Dz.U.1967.38.199

Akt utracił moc
Wersja od: 26 września 1967 r.

Rozdział  6.

Przepisy szczególne dotyczące prac w zajezdniach trolejbusowych.

§  43.
Trolejbus pozostawiony przed zajezdnią lub w zajezdni powinien mieć odciągnięte odbieraki prądu, wyłączony wyłącznik samoczynny, wałek zwrotny ustawiony w pozycji zerowej oraz zaciągnięty hamulec ręczny.
§  44.
Naprawę odbieraków prądu oraz wymianę wkładek należy wykonywać z wieży lub balkonu, przy których powinny być uchwyty do odbieraków. Przed przystąpieniem do wymiany wkładek lub naprawy odbieraków należy obydwa odbieraki odciągnąć od sieci, w czasie zaś wymiany nie wolno dotykać sieci trakcyjnej.
§  45.
Przy wykonywaniu czynności konserwacyjnych podwozia, nadwozia i aparatury rozrządczej odbieraki prądu powinny być odciągnięte od sieci trakcyjnej, a z tyłu wozu należy umieścić tabliczkę z napisem "Nie włączać odbieraków".
§  46.
Podczas pracy przy nastawniku nad kanałem należy przed drzwiczkami nastawnika ustawić pomost przenośny.
§  47.
Pompowanie ogumienia powinno odbywać się w specjalnych osłonach.
§  48.
Przed oddaniem wozu do eksploatacji, należy sprawdzić izolację induktorem 1000 woltowym. Wóz, który wykaże oporność izolacji mniejszą od 1,3 megachma, nie może być dopuszczony do ruchu.