Art. 16. - Austria-Polska. IX Porozumienie wykonawcze o realizacji w latach 2002-2005 Umowy między Polską Rzecząpospolitą Ludową a Republiką Austrii o współpracy kulturalnej i naukowej, podpisanej w Wiedniu dnia 14 czerwca 1972 r. Warszawa.2002.09.13.

Dziennik Ustaw

Dz.U.2003.63.581

Akt utracił moc
Wersja od: 1 listopada 2002 r.
Artykuł  16

Obie Strony wyrażają zadowolenie z rosnącej liczby partnerskich kontaktów pomiędzy szkołami. Strona austriacka informuje, że Ambasada Republiki Austrii i Austriackie Forum Kultury w Warszawie oraz Generalny Konsulat w Krakowie pośredniczą w nawiązywaniu nowych kontaktów partnerskich. Strona polska informuje, iż pomoc w nawiązywaniu nowych kontaktów partnerskich mogą okazywać właściwe terytorialnie kuratoria oświaty.

Ponadto obie Strony wyrażają zadowolenie z uczestnictwa ich krajów w programach współpracy Unii Europejskiej: SOKRATES, LEONARDO DA VINCI, MŁODZIEŻ.

Obie Strony podkreślają znaczenie podróżowania i poznawania regionów w obu krajach, w szczególności biorąc pod uwagę proces integracji europejskiej. Stosownie do możliwości finansowych Strona austriacka udostępni co roku polskim uczniom pulę wolnych miejsc w ramach akcji "Młodzież Europy poznaje Wiedeń". Nabór kandydatów prowadzić będzie Austriackie Forum Kultury w Warszawie.

Podobnie obie Strony wyrażają zadowolenie z indywidualnych inicjatyw podejmowanych przez takie instytucje, jak np. Towarzystwo Polsko-Austriackie i Towarzystwo Austriacko-Polskie, Instytut Polski w Wiedniu, Austriackie Forum Kultury w Warszawie i Instytut Adama Mickiewicza w Warszawie.

Obie Strony wyrażają zadowolenie z konkursu dla uczniów, jaki we współpracy z Instytutem Polskim w Wiedniu odbędzie się z okazji "Polskiego Roku w Austrii" w okresie od 18 kwietnia do listopada 2002 r.