Art. 1. - Rozporządzenie 1638/87 ustanawiające minimalny rozmiar oczek włoków pelagicznych stosowanych przy łowieniu błękitka w tej części strefy Konwencji o przyszłej wielostronnej współpracy w zakresie rybołówstwa na północno-wschodnim Atlantyku, która rozciąga się poza wodami morskimi podlegającymi jurysdykcji w zakresie rybołówstwa Umawiających się Stron Konwencji

Dzienniki UE

Dz.U.UE.L.1987.153.7

Akt obowiązujący
Wersja od: 13 czerwca 1987 r.
Artykuł  1
1.
Niniejszym zakazuje się statkom pływającym pod banderą Państwa Członkowskiego, lub zarejestrowanym w Państwie Członkowskim stosowania włoków pelagicznych o rozmiarze oczek mniejszym niż 35 milimetrów przy łowieniu błękitka w tej części strefy Konwencji, która rozciąga się poza wody morskie podlegające jurysdykcji w zakresie rybołówstwa Umawiających się Stron Konwencji.

Obszar objęty Konwencją został zdefiniowany w Załączniku do rozporządzenia (EWG) nr 1899/85(3).

2.
Uważa się, że statek poławia błękitka, jeżeli posiada na pokładzie błękitka, którego waga przekracza 50 % całkowitej ilości błękitka i innych gatunków na pokładzie.

Niniejszym definiuje się włok pelagiczny jako włóczone narzędzie połowu skonstruowane w taki sposób, aby poławiało gatunki ryb skupione w ławicach w toni wodnej, włączając w to wody przy powierzchni morza.

© Unia Europejska, http://eur-lex.europa.eu/
Za autentyczne uważa się wyłącznie dokumenty Unii Europejskiej opublikowane w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej.