§ 22. - Zatrudnianie oficerów zwolnionych z wojskowej służby zawodowej i ich materialne zaopatrzenie.

Monitor Polski

M.P.1957.25.176

Akt utracił moc
Wersja od: 1 kwietnia 1957 r.
§  22.
1.
Oficerom zwolnionym z wojska, którzy w związku z zamierzonym usamodzielnieniem się gospodarczym albo podjęciem pracy w rolnictwie indywidualnym lub spółdzielczym rezygnują ze skierowania do pracy lub na przeszkolenie zawodowe, wypłaca się jednorazowo wynagrodzenie w wysokości:
1)
czteromiesięcznego ostatnio pobieranego uposażenia wraz ze wszystkimi dodatkami o charakterze stałym (bez dodatków: specjalnego, reprezentacyjnego i za pracę w warunkach szkodliwych dla zdrowia), jeżeli są samotni,
2)
pięciomiesięcznego uposażenia określonego w pkt 1, jeżeli mają na utrzymaniu rodzinę.
2.
Kwoty pobrane na podstawie § 21 ust. 1 podlegają zarachowaniu na poczet wynagrodzenia określonego w ust. 1.
3.
W razie podjęcia pracy w administracji państwowej lub w przedsiębiorstwie państwowym przed upływem okresu, za który wypłacono wynagrodzenie przewidziane w ust. 1, oficer jest obowiązany zwrócić to wynagrodzenie za czas od dnia przystąpienia do pracy do końca okresu, za który pobrał jednorazowe wynagrodzenie. Wynagrodzenie podlegające zwrotowi zmniejsza się o kwoty dodatku wyrównawczego przewidzianego w § 21 ust. 2, jeżeli dodatek taki oficerowi przysługuje.
4.
Wynagrodzenie określone w ust. 1 wypłaca się również oficerom zwolnionym ze służby wojskowej, którzy nabyli prawo do zaopatrzenia emerytalnego z tytułu I lub II grupy inwalidztwa lub z tytułu wysługi lat.