§ 2. - Zastrzeżenie praw pierwszeństwa oraz rejestracja znaków towarowych za granicą przez przedsiębiorstwa gospodarki uspołecznionej.

Monitor Polski

M.P.1949.A-102.1199

Akt utracił moc
Wersja od: 24 grudnia 1949 r.
§  2.
Zgłoszenie znaku towarowego do rejestracji za granicą winno nastąpić po złożeniu podania o rejestrację tego znaku w Urzędzie Patentowym R. P. w myśl przepisów zarządzenia Przewodniczącego Państwowej Komisji Planowania Gospodarczego z dnia 8 sierpnia 1949 r. w sprawie używania znaków towarowych przez przedsiębiorstwa gospodarki uspołecznionej (Monitor Polski Nr A-57, poz. 762).

Przedsiębiorstwo zgłaszające znak towarowy do rejestracji w jednym z państw należących do Międzynarodowego Związku Ochrony Własności Przemysłowej może również przedstawić wniosek o przyznanie pierwszeństwa do uzyskania rejestracji znaku w tym państwie według daty prawidłowego zgłoszenia znaku do rejestracji w Polsce, jeżeli zgłoszenie w państwie obcym nastąpi przed upływem sześciu miesięcy od tej daty.

Do zgłoszenia należy dołączyć zaświadczenie Urzędu Patentowego R. P. wraz ze znakiem, stwierdzające datę pierwotnego zgłoszenia znaku, przedsiębiorstwo zgłaszające i rodzaj towarów, dla których znak jest przeznaczony oraz tłumaczenie tego zaświadczenia.

Po uzyskaniu rejestracji znaku w Urzędzie Patentowym R. P. należy złożyć we właściwym urzędzie zagranicznym, dowód rejestracji tego znaku w Polsce (wyciąg z rejestru znaków towarowych) oraz tłumaczenie tego dowodu.

Zgłoszenie pierwszeństwa prawa wyłącznego używania znaku towarowego oraz wnioski o rejestrację na terenie zagranicznym należy wnosić do właściwych władz po uprzednim uzyskaniu zgody odpowiedniej placówki zagranicznej Ministerstwa Handlu Zagranicznego.