Rozdział 4 - Zasady kontroli realizacji planów miejscowych - Zasady sporządzania projektów założeń do miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego, projekty tych planów oraz kontrola ich realizacji.

Monitor Polski

M.P.1988.30.269

Akt utracił moc
Wersja od: 25 października 1988 r.

Rozdział  4

Zasady kontroli realizacji planów miejscowych

§  21.
Kontrola realizacji planów miejscowych polega na badaniu zmian zachodzących w zagospodarowaniu i funkcjonowaniu układów przestrzennych z punktu widzenia realizacji głównych rozstrzygnięć zawartych w planie, a także na badaniu aktualności ustaleń planów miejscowych jako podstawy decyzji administracyjnych.
§  22.
Naczelnik zapewnia warunki do prowadzenia kontroli realizacji planów miejscowych w drodze gromadzenia niezbędnych informacji i przygotowania przez projektanta opracowań obejmujących:
1)
analizę i ocenę skutków zmian zachodzących w zagospodarowaniu przestrzennym, z uwzględnieniem rejestru decyzji o ustaleniu lokalizacji inwestycji, o którym mowa w art. 42 ust. 4 ustawy,
2)
analizę i ocenę aktualności planów miejscowych.
§  23.
Jeżeli w wyniku oceny aktualności planu miejscowego stwierdzi się potrzebę dokonania zmiany tego planu, przygotowuje się propozycję dotyczącą:
1)
orientacyjnego zakresu zmian i wynikającego stąd zakresu niezbędnych studiów, prac projektowych oraz uzgodnień,
2)
potrzeby sporządzenia założeń do planu lub jej braku,
3)
obszaru opracowania planu oraz obszaru, który należy objąć studiami problemowymi,
4)
zakresu uchylenia uchwały o obowiązującym planie miejscowym.
§  24.
Wyniki ocen, o których mowa w § 22, przedstawia się radzie narodowej wraz ze zgłoszonymi uwagami, opiniami i wnioskami oraz, w razie potrzeby, z propozycją określoną w § 23.