Rozdział 7 - Przepisy końcowe. - Zasady obowiązujące przy wypłatach funduszu płac i ich kontrola w państwowych przedsiębiorstwach przemysłowych powiązanych z budżetem centralnym.

Monitor Polski

M.P.1964.4.15

Akt utracił moc
Wersja od: 23 sierpnia 1969 r.

Rozdział  VII.

Przepisy końcowe.

§  35.
Przepisy uchwały nie dotyczą funduszu płac rozwoju techniki uregulowanego uchwałą nr 334 Rady Ministrów z dnia 8 października 1963 r. w sprawie planowania oraz kontroli zatrudnienia i funduszu płac, związanych z rozwojem techniki w przedsiębiorstwach przemysłu maszynowego i elektrotechnicznego podległych Ministrowi Przemysłu Ciężkiego (Monitor Polski Nr 84, poz. 405).
§  36.
Szczegółowe zasady rozliczania przez przedsiębiorstwa funduszu płac wobec banku oraz wzory niezbędnych do tego dokumentów ustali Prezes Narodowego Banku Polskiego.
§  37.
1.
Uchwała dotyczy państwowych przedsiębiorstw przemysłowych powiązanych z budżetem centralnym, z wyjątkiem przedsiębiorstw wymienionych w wykazie stanowiącym załącznik do uchwały.
2.
Przewodniczący Komisji Planowania przy Radzie Ministrów w porozumieniu z właściwym ministrem (zarządem centrali spółdzielczej), Przewodniczącym Komitetu Pracy i Płac i Prezesem Narodowego Banku Polskiego (naczelnym dyrektorem banku specjalnego) może rozciągnąć przepisy niniejszej uchwały na pozostałe uspołecznione przedsiębiorstwa przemysłowe oraz na przedsiębiorstwa zaliczone do innych działów gospodarki narodowej.
§  38.
W stosunku do przedsiębiorstw objętych niniejszą uchwałą nie mają zastosowania przepisy uchwały nr 106 Rady Ministrów z dnia 27 marca 1962 r. w sprawie zasad i trybu kontroli funduszu płac przedsiębiorstw uspołecznionych wykonywanej przez banki (Monitor Polski z 1962 r. Nr 29, poz. 123 oraz z 1963 r. Nr 33, poz. 168).
§  39.
Uchwała wchodzi w życie z dniem ogłoszenia z mocą od dnia 1 stycznia 1964 r.