§ 6. - Zasady obliczania stażu pracy pracowników farmaceutycznych.

Monitor Polski

M.P.1970.24.195

Akt utracił moc
Wersja od: 1 sierpnia 1970 r.
§  6.
1.
Wydział zdrowia i opieki społecznej prezydium wojewódzkiej rady narodowej (rady narodowej miasta wyłączonego z województwa) może zaliczyć do stażu pracy pracownikom farmaceutycznym:
1)
inne okresy wykonywania zawodu za granicą niż wymienione w § 3 ust. 2 pkt 3-5,
2)
okresy zatrudnienia w poprzednio wykonywanym innym zawodzie, uzyskanym w wyniku ukończenia szkoły średniej innej niż medyczna, jeżeli w okresie tego zatrudnienia nabyli umiejętności mające zastosowanie na obecnie zajmowanym przez nich stanowisku,
3)
okresy zatrudnienia inne niż wymienione w § 3-5 w jednostkach organizacyjnych służby zdrowia lub pomocy społecznej.
2.
Wniosek o zaliczenie do stażu pracy okresów, o których mowa w ust. 1, pracownik składa za pośrednictwem zakładu będącego podstawowym miejscem jego zatrudnienia. Zakład pracy kieruje wniosek w terminie 7 dni po otrzymaniu niezbędnych dokumentów do wydziału zdrowia i opieki społecznej prezydium wojewódzkiej rady narodowej (rady narodowej miasta wyłączonego z województwa), który rozstrzyga sprawę po zasięgnięciu opinii zarządu okręgowego Związku Zawodowego Pracowników Służby Zdrowia nie później niż w ciągu 1 miesiąca od dnia otrzymania wniosku.
3.
Wydział zdrowia i opieki społecznej prezydium wojewódzkiej rady narodowej (rady narodowej miasta wyłączonego z województwa) może zaliczyć do stażu pracy nie więcej niż połowę okresów, o których mowa w ust. 1 pkt 2 i 3.
4.
Jeżeli zaliczenie do stażu pracy okresów wymienionych w ust. 1 powoduje nabycie przez pracownika uprawnień do wyższej stawki miesięcznego uposażenia podstawowego, przejście do tej wyższej stawki następuje z dniem pierwszym miesiąca następującego po dniu rozstrzygnięcia sprawy przez wydział zdrowia i opieki społecznej.