§ 1. - Zasady obliczania stażu pracy lekarzy, lekarzy dentystów oraz innych pracowników z wyższym wykształceniem zatrudnionych w zakładach społecznych służby zdrowia.

Monitor Polski

M.P.1958.96.523

Akt utracił moc
Wersja od: 1 grudnia 1958 r.
§  1.
1.
Do stażu pracy lekarzy i lekarzy dentystów zalicza się następujące okresy po dacie uzyskania przez lekarza (lekarza dentystę) prawa wykonywania zawodu:
1)
okresy wykonywania zawodu lekarza (lekarza dentysty) w jednostkach gospodarki uspołecznionej,
2)
okresy zatrudnienia w służbie zdrowia innych resortów poza resortem zdrowia,
3)
okresy zatrudnienia w administracji służby zdrowia,
4)
okresy odbywania służby wojskowej,
5)
okresy przerw w pracy określonej w pkt 1-3, jeżeli nie przekraczają jednorazowo jednego roku.
2.
Wydział zdrowia prezydium wojewódzkiej rady narodowej (rady narodowej miasta wyłączonego z województwa) może zaliczyć do stażu pracy lekarzowi (lekarzowi dentyście) okresy wykonywania zawodu lekarza (lekarza dentysty) za granicą, jeżeli zostaną one udowodnione w sposób wiarygodny. W razie ukończenia studiów lekarskich lub stomatologicznych za granicą okresy wykonywania zawodu lekarza (lekarza dentysty) liczy się od dnia ukończenia studiów.
3.
Do stażu pracy lekarza dolicza się uprzednio posiadany staż pracy w zawodzie lekarza dentysty lub magistra farmacji, a do stażu pracy lekarza dentysty dolicza się uprzednio posiadany staż pracy w zawodzie lekarza lub magistra farmacji.
4.
Lekarzom, którzy przed uzyskaniem uprawnień zawodowych lekarzy posiadali dyplom ukończenia studiów wyższych w zakresie nauk przyrodniczych, psychologii, pedagogiki, higieny psychicznej, technologii żywienia i żywności oraz byli zatrudnieni zgodnie ze swymi kwalifikacjami w zakładach społecznych służby zdrowia, zalicza się do stażu pracy okresy zatrudnienia w tym charakterze.