§ 9. - Zasady inwentaryzacji produkcji budowlano-montażowej w toku.

Monitor Polski

M.P.1970.11.93

Akt utracił moc
Wersja od: 15 kwietnia 1970 r.
§  9.
1.
Stan ilościowy robót w toku, o którym mowa w § 7, oraz ich wartość według cen kosztorysowych, o której mowa w § 8, ujmuje się protokołem inwentaryzacji robót w toku, sporządzonym co najmniej w trzech egzemplarzach według wzoru stanowiącego załącznik nr 1 do zarządzenia. W protokole tym wykazuje się odrębnie stan ilościowy robót w toku nie objętych umową z zamawiającym.
2.
Na znak zgodności danych ilościowych spisu z natury robót ze stanem faktycznym robót na dzień inwentaryzacji członkowie zespołu spisującego, kierownik budowy (robót) i zamawiający (jeśli brał udział w spisach) składają na protokołach inwentaryzacji robót w toku swoje podpisy. Kierownik budowy jest ponadto odpowiedzialny za terminowość spisu oraz prawidłowość wyceny robót w toku i wyliczenia wartości robót przekraczających termin wykonania.
3.
Wycenione protokoły inwentaryzacji robót w toku należy przekazać do zarządu przedsiębiorstwa najpóźniej w ciągu 5 dni po dacie spisu z natury. Jeden egzemplarz protokołu inwentaryzacji robót w toku powinien być, po sprawdzeniu przez przedsiębiorstwo (§ 10 ust. 1), dostarczony inwestorowi bezpośrednio lub za pośrednictwem zamawiającego, jeśli tak ustalono we wzajemnym porozumieniu, nie później niż w ciągu 15 dni od ostatniego dnia każdego kwartału.