§ 11. - Zasady inwentaryzacji produkcji budowlano-montażowej w toku.

Monitor Polski

M.P.1970.11.93

Akt utracił moc
Wersja od: 15 kwietnia 1970 r.
§  11.
1.
Koszt własny robót w toku przedsiębiorstwa stanowi sumę wartości robót w toku poszczególnych budów, prowadzonych w ramach danego przedsiębiorstwa, obliczonych w wysokości kosztu rzeczywistego.
2.
Koszt rzeczywisty robót w toku danej budowy oblicza się mnożąc wartość kosztorysową tych robót (§ 8) przez rzeczywisty wskaźnik poziomu kosztów produkcji budowlano-montażowej, wykonanej siłami własnymi.
3.
Rzeczywisty wskaźnik poziomu kosztów ustala się odrębnie dla poszczególnych budów. Rzeczywisty wskaźnik poziomu kosztów danej budowy wynika z porównania kosztów produkcji budowlano-montażowej wykonanej siłami własnymi w okresie od początku roku do dnia inwentaryzacji - po wyłączeniu kosztów nieprodukcyjnych - do wartości kosztorysowej tejże produkcji, z uwzględnieniem kosztu i wartości kosztorysowej stanu robót w toku na początek roku.
4.
W wypadkach szczególnych, uzasadnionych cechami specyficznymi bądź jakością dokumentacji i ewidencji kosztów podległych lub nadzorowanych przedsiębiorstw, zjednoczenie (jednostka równorzędna) może zezwolić na obliczanie kosztu robót w toku z zastosowaniem rzeczywistego wskaźnika poziomu kosztów, ustalonego według zasad określonych w ust. 3 dla przedsiębiorstwa jako całości, a nie dla poszczególnych budów.