§ 3. - Zasady i tryb zawierania umów o wykonanie robót budowlano-montażowych, objętych planem inwestycyjnym, przez jednostki nie wymienione w § 8 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 19 lutego 1949 r. w sprawie dostaw, robót i usług na rzecz Skarbu Państwa, samorządu oraz niektórych kategorii osób prawnych.

Monitor Polski

M.P.1952.A-106.1654

Akt utracił moc
Wersja od: 1 stycznia 1952 r.
§  3.
1.
W związku z zawieraniem umowy według załączonego wzoru zamawiający ma obowiązek dostarczenia wykonawcy następującej dokumentacji technicznej:
1)
prawidłowo opracowanego i zatwierdzonego projektu wstępnego wraz z kosztorysami, określającymi zakres robót powierzonych wykonawcy;
2)
ogólnych wytycznych organizacji budowy z objaśnieniami i generalnym planem budowy;
3)
wyciągu z tytułu inwestycyjnego;
4)
planu finansowania według kwartałów;
5)
projektu technicznego wraz z kosztorysem szczegółowym, zaktualizowanym po dzień zawarcia umowy z generaliami (kosztami ogólnymi) dla nie uspołecznionego przemysłu budowlanego;
6)
rysunków roboczych;
7)
terminów dostawy na plac budowy przedmiotów, urządzeń, narzędzi, maszyn itp. wyposażenia technicznego, które na podstawie porozumienia z wykonawcą bezpośrednim dostarczyć ma zamawiający;
8)
warunków szczególnych wynikających z porozumienia stron.
2.
Wyciąg z tytułu inwestycyjnego (ust. 1 pkt 3) powinien obejmować zestawienie wszystkich obiektów budowy objętych umową, zawierające koszty obiektów po obniżce wynikającej z wykonania nałożonych na zamawiającego obowiązków wygospodarowania oszczędności w etapach projektowania i realizacji oraz terminy rozpoczęcia i ukończenia budowy tych obiektów. W przypadku gdy w chwili sporządzania wyciągu nałożony na zamawiającego obowiązek wygospodarowania oszczędności w etapie projektowania nie został jeszcze wykonany, w wyciągu tym należy przyjąć, że całość tego zadania, jak również oszczędność etapu realizacji obciąża równomiernie wszystkie obiekty.
3.
Plan finansowania (ust. 1 pkt 4) powinien określać planowaną sumę faktur przejściowych i końcowych, które zostaną przedstawione zamawiającemu do zapłaty w poszczególnych kwartałach i w odniesieniu do poszczególnych obiektów, oraz terminy i wysokość rat spłaty udzielonej zaliczki wykonawcy.
4.
Do czasu ustalenia generalii (tabeli kosztów ogólnych) przez właściwe władze generalia te będą ustalone przez zamawiającego w porozumieniu z wykonawcą na podstawie generalii dla państwowego przemysłu budowlanego z uwzględnieniem różnicy obciążeń nie uspołecznionego przemysłu świadczeniami społecznymi, podatkowymi itd., wynikającej z obowiązujących przepisów i zatwierdzonej przez władzę nadzorczą zamawiającego. Różnica powyższa ustalona zostanie na zasadach sporządzania tabeli kosztów ogólnych (generalii).
5.
Dokumentacja techniczna wymieniona w ust. 1 pkt 1, 3, 4, 7 i 8 powinna być dostarczona przy podpisaniu umowy. Pozostała dokumentacja może być dostarczona w terminie późniejszym, określonym w umowie.