§ 3. - Zasady i tryb wypłaty ekwiwalentu z tytułu podwyżki czynszów najmu za lokale mieszkalne dla adwokatów wykonujących zawód w zespole adwokackim.

Monitor Polski

M.P.1965.43.244

Akt utracił moc
Wersja od: 14 sierpnia 1965 r.
§  3.
1.
Jeżeli adwokat przestaje być członkiem zespołu adwokackiego i podejmie pracę na podstawie umowy o pracę w wymiarze co najmniej połowy normalnego wymiaru czasu pracy na czas nie krótszy niż 3 miesiące, zakład pracy obowiązany jest wypłacać mu do końca pierwszego półrocza kalendarzowego po zawarciu umowy o pracę przejściowy dodatek mieszkaniowy w wysokości ostatnio pobieranego ekwiwalentu. W dalszych okresach wysokość przejściowego dodatku mieszkaniowego uzależniona jest od wysokości uzyskiwanych zarobków, przy czym zarobkiem bazowym (§ 9 ust. 3 uchwały) jest w tym wypadku zarobek osiągnięty w pierwszym półroczu pracy.
2.
Pracownikowi zatrudnionemu w zakładzie pracy i otrzymującemu przejściowy dodatek mieszkaniowy po rozwiązaniu umowy o pracę i przystąpieniu do pracy jako członek zespołu adwokackiego wypłaca się ekwiwalent w wysokości ostatnio pobieranego przejściowego dodatku mieszkaniowego - z zastosowaniem korekt tego ekwiwalentu zgodnie z § 10 ust. 2 uchwały.