Rozdział 5 - Postępowanie przed kolegium orzekającym jako drugą instancją. - Zasady i tryb wykonywania orzecznictwa w sprawach o wykroczenia przeciwko przepisom prawa pracy.

Monitor Polski

M.P.1965.63.333

Akt utracił moc
Wersja od: 26 listopada 1965 r.

Rozdział  5.

Postępowanie przed kolegium orzekającym jako drugą instancją.

§  20.
1.
Po otrzymaniu odwołania przewodniczący kolegium orzekającego niezwłocznie wyznacza termin rozprawy, o którym zawiadamia obwinionego i jego obrońcę oraz inspektora pracy, a także prokuratora, jeżeli wniósł on odwołanie lub zgłosił swój udział w sprawie.
2.
Stawiennictwo obwinionego zawiadomionego o terminie rozprawy nie jest obowiązkowe.
§  21.
1.
W postępowaniu przed kolegium orzekającym rozpatrującym odwołanie nie przeprowadza się postępowania dowodowego. Jednakże przewodniczący składu orzekającego zarządzi przeprowadzenie postępowania dowodowego, jeżeli nie mogło być ono przeprowadzone w postępowaniu przed inspektorem pracy albo wymagają tego okoliczności sprawy. Przewodniczący składu orzekającego dopuści również dowód z dokumentu dołączonego do odwołania lub przedstawionego na rozprawie.
2.
Kolegium orzekające po rozpatrzeniu odwołania wydaje orzeczenie, w którym:
1)
utrzymuje zaskarżone orzeczenie w mocy albo
2)
uchyla zaskarżone orzeczenie i wydaje nowe orzeczenie o ukaraniu lub uniewinnieniu albo o umorzeniu postępowania.
3.
Kolegium orzekające nie może zaostrzyć kary w wyniku wniesionego odwołania, chyba że odwołanie wniósł prokurator na niekorzyść obwinionego.
4.
W sprawach nie uregulowanych przepisami niniejszego rozdziału stosuje się odpowiednio przepisy o postępowaniu przed kolegium orzekającym jako pierwszą instancją.