§ 7. - Zasady i tryb wydawania przez Bank Inwestycyjny i Bank Rolny państwowym przedsiębiorstwom budowlano-montażowym środków pieniężnych na fundusz płac.

Monitor Polski

M.P.1957.24.172

Akt utracił moc
Wersja od: 1 lipca 1957 r.
§  7.
1.
Państwowe przedsiębiorstwa budowlano-montażowe (jednostki na pełnym wewnętrznym rozrachunku gospodarczym) składają we właściwych oddziałach banku:
a)
roczny plan produkcji podstawowej (globalnej) w cenach bieżących (kosztorysowych) oraz roczny plan funduszu płac z rozbiciem na kwartały,
b)
kwartalny (bez rozbicia na miesiące) operatywny plan produkcji (globalnej) w cenach bieżących (kosztorysowych) oraz kwartalny (bez rozbicia na miesiące) operatywny plan funduszu płac.
2.
Gdy podział rocznego planu funduszu płac na kwartały budzi zasadnicze zastrzeżenia, oddział banku może zgłosić przedsiębiorstwu swoje uwagi. Jeżeli przedsiębiorstwo nie uwzględni zastrzeżeń i uwag oddziału banku, oddział może zażądać ustosunkowania się do nich przez centralny zarząd (inną jednostkę nadrzędną).
3.
Przyjęte w kwartalnych operatywnych planach funduszu płac wskaźniki procentowego udziału funduszu płac w wartości podstawowej produkcji (globalnej) nie mogą być pogorszone w stosunku do takich samych wskaźników przyjętych w kwartalnych wycinkach planu rocznego. Wyjątki od tej zasady mogą mieć miejsce, gdy uzasadnia to zmiana pracochłonności robót w skali przedsiębiorstwa w stosunku do pracochłonności założonej w planie (zmiana organizacji robót, zmiana asortymentów do wykonania w kwartale planowanym) pod warunkiem zachowania proporcji założonych w planie rocznym w skali rocznej oraz nie zgłoszenia zastrzeżeń przez jednostkę nadrzędną przedsiębiorstwa.
4.
Jeżeli oddział banku ma zasadnicze zastrzeżenia co do złożonego planu kwartalnego (operatywnego), może zgłosić swoje uwagi przedsiębiorstwu, a w przypadku nieuwzględnienia ich przez przedsiębiorstwo zażądać ustosunkowania się do swych zastrzeżeń przez jednostkę nadrzędną przedsiębiorstwa.