§ 1. - Zasady i tryb wydawania przez Bank Inwestycyjny i Bank Rolny państwowym przedsiębiorstwom budowlano-montażowym środków pieniężnych na fundusz płac.

Monitor Polski

M.P.1957.24.172

Akt utracił moc
Wersja od: 1 lipca 1957 r.
§  1.
1.
W państwowych przedsiębiorstwach budowlano-montażowych i podległych im jednostkach na pełnym wewnętrznym rozrachunku gospodarczym środki pieniężne na fundusz płac (łącznie osobowy i bezosobowy) w poszczególnych kwartałach nie mogą przekraczać planowanego na dany kwartał funduszu płac skorygowanego o procent wykonania planu produkcji podstawowej (dla danej jednostki) w cenach bieżących (kosztorysowych). W jednostkach na ograniczonym wewnętrznym rozrachunku gospodarczym, które prowadzą przemysłową działalność pomocniczą, dopuszcza się przyjęcie za podstawę do korekty planu funduszu płac procentowego wskaźnika wykonania planu przemysłowej produkcji pomocniczej. Wyjątek ten może mieć miejsce tylko wówczas, gdy w rocznym planie przedsiębiorstwa została odrębnie zaplanowana produkcja pomocnicza i fundusz płac dotyczący tej produkcji.
2.
Środki pieniężne zapotrzebowane przez państwowe przedsiębiorstwo budowlano-montażowe (jednostkę na pełnym wewnętrznym rozrachunku gospodarczym) na fundusz płac powyżej granicy, o której mowa w ust. 1, stanowią przekroczenie funduszu płac.
3.
W przypadku gdy granica kwotowa (ust. 1), do której mogą być czerpane środki pieniężne na fundusz płac w skali kwartału kalendarzowego, jest wyższa od sumy środków faktycznie zapotrzebowanych, powstaje w państwowym przedsiębiorstwie budowlano-montażowym (jednostce na pełnym wewnętrznym rozrachunku gospodarczym) - oszczędność funduszu płac.
4. 1
Na wniosek właściwego ministra dyrektor Banku Inwestycyjnego bądź Banku Rolnego może ustalić wyjątki od zasady, o której mowa w ust. 1.
1 § 1 ust. 4 dodany przez § 1 pkt 1 zarządzenia z dnia 18 lipca 1957 r. (M.P.57.61.375) zmieniającego nin. zarządzenie z dniem 1 lipca 1957 r.